Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

DIY pro začátečníky

DIY pro začátečníky Uvařte si domácí kosmetiku.
Hana Bartušková
5,0 5
3

DIY pro začátečníky zdroj: shutterstock.com

V posledních letech nabírají tzv. DIY projekty, tedy Do It Yourself aneb udělej si sám, stále větší popularitu. Recepty na doma vyráběnou kosmetiku se šíří internetem tak rychle, že si blogerky mezi sebou ani nestihnou říct „neopisuj“. I my jsme tomu samozřejmě podlehli a dokonce si i nějaký ten krém nebo šampon umíchali. A stejně jako každá módní vlna i nás to po chvilce přestalo bavit a vrátili jsme se k oblíbeným značkám. Ale ručně vyráběnou kosmetiku byste neměli zavrhovat, má toho hodně co nabídnout.

Dokonce i pokud jste začátečníkem, tak se výroby vlastní kosmetiky nemusíte bát, stačí jenom dodržet pár základních pravidel a půjde vám to jako po másle. Třeba jako po bambuckém másle. Navíc vám vlastní domácí kosmetika nabídne některé výhody, které nahradí čas ztracený výrobou. A taky může začátečníkům usnadnit seznamování s čistou přírodní kosmetikou, domácí i tou kupovanou.

Hlavně u tělové kosmetiky se nějaký ten DIY projekt nabízí. Přeci jenom péče o pleť bývá často sofistikovanější a propracovanější než ta tělová. Kdežto pokožku na těle stačí promastit a hydratovat, nejlépe nějakým olejem nebo přírodním máslem. Čisté přírodní suroviny, oleje a másla, vás už omrzely? Není nic jednoduššího, než přidat do svého oblíbeného rostlinného oleje nějakou tu přírodní esenci pro vůni. Tak jdeme na to!

Přejít na sekci článku:

10 důvodů, proč si míchat vlastní kosmetiku

10 důvodů, proč si míchat vlastní kosmetiku zdroj: shutterstock.com

1. Víte, co do toho dáváte. Takže nemusíte složitě studovat složení výrobků.

2. Můžete si sestavit kosmetiku na míru. Pokud už třeba máte doma bambucké máslo a víte, že vaší pokožce dělá dobře, tak ho potom stačí už jenom trošku okořenit třeba esenciálním olejem.

3. Je levnější. Možná vám to ze začátku tak nepřijde, to protože budete kupovat větší množství surovin ale z dlouhodobého hlediska je vyrábění vlastní kosmetiky levnější.

4. Neplatíte totiž za značku ani za designový obal.

5. Šetříte životní prostředí, neplýtváte obaly a recyklujete.

6. Nemusíte čekat, až otevřou obchody, stačí si nakoupit suroviny do zásoby, a pak míchat kdykoliv si vzpomenete.

7. Můžete si vyrobit to samé tělové máslo jen s jinou vůní. Stačí jen vyměnit éterický olej a vaše oblíbené tělové máslo bude vonět jako růže. Nebo levandule. Nebo čerstvé citrusy.

8. Oblíbené vůně můžete kombinovat. Máte rádi citrusy, ale nesnášíte levanduli? Namíchejte si to, jak chcete.

9. Každý přece může mít nějakého koníčka.

10. A o tohoto koníčka se navíc můžete podělit. Nevíte, co dát mámě k narozeninám? Co takto šlehané doma vyráběné tělové máslo?

Související produkt
Balzám bio karité Konopný 50 ml
Saloos / 201 Kč
Hojivý konopný karité balzám je určen speciálně pro problematickou pokožku. Léčivý konopný olej a bambucké máslo mají antibakteriální, protizánětlivé a regenerační účinky.
Detail produktu