Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

DIY pro začátečníky

DIY pro začátečníky Uvařte si domácí kosmetiku.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jen pár pravidel

Jen pár pravidel zdroj: shutterstock.com

Pokud se k výrobě vlastní kosmetiky odvážíte, je vhodné dodržet několik základních pravidel, díky kterým vám kosmetika déle vydrží čerstvá a déle si udrží své původní vlastnosti. Pamatujte, že budete vyrábět v podstatě čerstvou kosmetiku bez použití chemických konzervantů, a tak se alespoň pokuste předejít jejímu zkažení.

Vyrábějte vždy malé množství, které vám vydrží na několik týdnů. Opravdu není třeba skladovat doma litry hotového tělového másla, když si můžete každý víkend namíchat nové s odlišnou parfemací.

Nepřidávejte do směsi vodu. Za prvé by nedošlo ke spojení vody a oleje, k tomu jsou třeba emulgátory. A za druhé voda přispívá k rychlému množení bakterií a zkažení kosmetiky.

Pro delší výdrž můžete přidat do krémů vitamín E nebo grepový esenciální olej. Ty občas bývají mylně považované za přírodní konzervanty, což ovšem není pravda, například směs oleje a vody by zakonzervovat nedokázaly. Ale jsou to velmi silné přírodní antioxidanty, takže zabraňují oxidaci a zkažení surovin, a chrání tak kosmetiku před volnými radikály.

Vyrobenou kosmetiku skladujte nejlépe na suchém, temném a chladném místě. Nemusíte krémy strkat hned do ledničky, ale polička v koupelně opravdu není tím nejvhodnějším místem pro odložení.

Související produkt
Hroznový olej 125 ml
Saloos / 102 Kč
Hroznový olej se do pokožky rychle vstřebává. Obsahuje antioxidanty, a přispívá tak k boji proti předčasnému stárnutí organismu.
Detail produktu