Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3-2-1, zabalit, ke startu, jedem!

3-2-1, zabalit, ke startu, jedem! Zabalte se málo, multifunkčně a hlavně prakticky.
Hana Bartušková
5,0 5
1

3-2-1, zabalit, ke startu, jedem! zdroj: shutterstock.com

Zabal se a jedem. Nebal toho hodně, však aby se to vešlo do kufru. Neber si velký šampon, však víš, že máme jen příruční zavazadlo. K čemu potřebuješ tohle všechno? Fakt bereš to velké balení tělového mléka? A pamatuješ si, jak se ti to loni vylilo do kufru? Jo a nezapomeň, že asi budeme spát pár dní pod stanem. Tu výbavu si budeš na zádech nosit sama.

Prostě v létě se cestuje. A občas třeba ani nevíte, kam a proč se balíte. Na čundr. Jen tak do auta. Nebo na pláž letadlem. Kam to letos bude? A co si zabalíte? Obecné poučky pro balení jsou jasné. Aby to bylo malé, aby se to dalo využít na více způsobů, aby to prošlo na letišti přes kontrolu v příručním zavazadle, aby se to v kufru během cestování nevylilo. A vezměte toho co nejméně. To vám poradí každý zkušený cestovatel. Takže co tedy zabalit?

Aby se to vešlo

Základem každého balení jsou malé velikosti. Malé krémy, malé sprchové gely, malá mýdla, malá balení šamponu. Vzorky, cestovní balení, odlité lahvičky a odkrájené kousky mýdel. Čím menší, tím lepší. A nejlepší, když tam jenom dovezeme, spotřebujeme a zpátky nic nepovezeme. Protože potom v kufru zbude místo třeba ještě na jedny náhradní plavky a na spoustu suvenýrů na zpáteční cestě. Navíc toho nebudete muset po letišti nebo do kopce v horách táhnout s sebou moc. A když si dobře vyberete, tak vám i jen to malé balení poslouží na tisíce způsobů. Jako třeba univerzální mýdlo od Dr.Bronner’s.

Aby se to nevylilo

Šampon vylitý do sekce spodního prádla nepotěší při vybalování nikoho. Jak tomu ale předejít? Pořiďte si bytelné balení a zabalte ho ještě do igelitového sáčku, nebo vyzkoušejte šampon v mýdle nebo v prášku. Práškové šampony od Eliah Sahil jsou právě na cestování ideální. Můžete si s sebou vzít celé balení, které stačí pořádně zavřít a během cesty se vám opravdu nikam nevylije. A nebo když cestujete opravdu na lehko, tak si jen maličko odsypte. Do pytlíku, nebo do kalíšku, vlastně můžete i do papírového psaníčka. Je to lehké, nezabírá to žádné místo, ale vlasy to umyje bez kompromisů.

Aby to nezdržovalo

Další nutností pro cestování by měla být dokonale vychytaná péče o pleť. Pokožku je třeba vyčistit, umýt, občas i namazat. Aby byla spokojená i na dovolené. Krém si můžete vzít i jen v malém balení, umýt se můžete třeba mýdlem. Ale co takové odlíčení? Třeba v letadle při dlouhé cestě. Nebo pod stanem, kde nemáte po ruce vodu. A nebo po dlouhém protančeném večeru, kdy už nemáte sílu. Poslouží vám micelární voda. Micelárka od Mádary má čisté přírodní složení, dokáže odlíčit make-up i ten oční a voděodolný a navíc se nemusí z pleti smývat. Je tak ideálním pomocníkem pro cestování.

Aby to posloužilo

A poslední radou, kterou by se měl řídit opravdu každý, je... balte si jenom to, co opravdu využijete. Ono doma při balení to každý vidí různě. Však tenhle krém se může hodit, tamten šampon určitě budu potřebovat. Ale opravdu jsou to všechno nezbytnosti, bez kterých se týden neobejdete? A tak zapomeňte na nepotřebný luxus, který jen zabírá místo. Raději se zaměřte na opravdu účinné produkty. Třeba na takový Aloe vera gel. Ten využijete po opalování, jako tělový krém na namáhaná místa, jako extra regenerační krém na pleť. Aloe vera je prostě na všechno.