Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapie z domova

zdroj:

Při aromaterapii se využívají léčební účinky vonných éterických olejů, a to nejen ke zlepšení, ale i k udržení zdraví.

Které aromatické oleje byste měli mít ve své domácí lékárničce a s čím vám mohou pomoci? 

Zařaďte do své domácí lékárničky tea tree oil a jiné éterické oleje

Éterický olej eukalyptus

Využijete jej i při nachlazení, rýmě či bronchitidě. Protože podporuje rozpouštění a uvolňování hlenu, dokáže usnadnit vykašlávání i zklidnit dráždivý kašel. Eukalyptus oceníte i v případě, že trpíte bolestmi kloubů. Pomůže vám i s revmatem nebo artritidou. Éterický olej Taoasis Eukalyptus radiata je vhodný i pro těhotné ženy a děti od šesti let.

Nejvýraznější jsou ale jeho protizánětlivé a antiseptické účinky. Jeho jemná vůně uvolní dýchací cesty, a tak je vhodný zejména při zánětech horních dýchacích cest. 

Éterický olej citron

Hledáte vůni, která vám dodá novou energii? Vyzkoušejte éterický olej Citron Taoasis, který je vhodný do aromalampy i difuzéru. Jeho vůně osvěží tělo a mysli pomáhá utřídit myšlenky. Citron je známý pro své čistící a rozptylující účinky.

Kromě těchto účinků pomůže tento éterický olej i při výskytu celulitidy a při detoxikačních kúrách. Dokáže také posílit činnost lymfy či zažívacího ústrojí, má příznivý vliv na kardiovaskulární systém a pomáhá vyrovnávat krevní tlak. 

Esenciální olej rozmarýn

Nechte se okouzlit výraznou bylinkovou vůní s kořeněnými tóny. Éterický olej Rozmarýn má celou radu příznivých účinků. Patří k přírodním antidepresivům - rozproudí krev i chmurné myšlenky. Podporuje vykašlávání a uvolňuje ucpaný nos při rýmě. Je vhodný pro zvýšení krevního tlaku a prohřátí organismu a podporuje správnou činnost mozku a soustředění. 

Účinky levandulového oleje

Součástí domácí lékárničky by měl být i levandulový olej. Ten poslouží jako dezinfekce a hojič na oděrky a drobné ranky, regeneruje spálenou a podrážděnou pokožku a dokáže rychle zastavit krvácení

K jeho dalším účinkům patří zmírňování bolesti hlavy, migrény a předmenstruační bolesti. Přispívá také ke klidnému a kvalitnímu spánku nebo psychické pohodě.

Tip: Pokud byste rádi začali využívat kouzlo a sílu éterických olejů, doporučujeme začít s výrobou inhalační tyčinky, tělového oleje nebo například podpůrného balzámu při vykašlávání. Éterické oleje ale působí skvěle i při inhalaci z aromalampy, difuzéru nebo osvěžovače vzduchu. Neváhejte a vytvořte si svůj vlastní!

Tea tree oil 

Esenciální olej tea tree patří k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším aromatickým olejům. Díky svým antiseptickým účinkům se používá jako dezinfekce na drobná poranění. Je i protizánětlivý a zmírňuje otoky. Protože podporuje regenerační schopnost tkání, dokáže urychlit hojení. 

Kompletní nabídku éterických olejů a jejich použití najdete na našem e-shopu.