Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hýčkejte své miláčky přírodně

4,3 5
3

Přejít na sekci článku:

Doplňky stravy pro zvířata

Doplňky stravy pro zvířata zdroj: shuttertock.com

Detoxikujete játra chlorellou, posilujete imunitu rakytníkovým olejem a hydrataci zvyšujete pitím Aloe vera šťávy? Možná chcete dopřát totéž svému zvířecímu miláčkovi. Ordinace veterinářů i časopisy jsou plné reklam na doplňky stravy pro zvířata, ať už se jedná o kloubní výživu, minerály nebo přípravky pro podporu kvality srsti. A tady platí stejné pravidlo, jako když hledáte doplňky pro sebe - musí vás zajímat, co v tom je a v jaké podobě. Zvířata skutečně nepotřebují koktejly molekul a extraktů, ale daleko spíš ocení co nejjednodušší formu, ať se jedná o bylinky nebo třeba minerální látky. Navíc pokud dbáte na kvalitu krmiva, tak často nepotřebují skoro nic.

Co ale čas od času potřebuje každé zvíře je odčervení. A k tomuto účelu můžete zrovna tak dobře využít přírodní preparáty a budete si jistí, že psa nebo kočku efektivně zbavíte případných parazitů, ale nepoškozujete mu trávicí trakt agresivními chemickými preparáty, které často odčervovací přípravky představují. Těmi přírodními pak můžete bez rizika odčervovat už štěňata. Byliny v nich obsažené jsou dostatečně účinné pro vypuzení parazitů ze střev a navíc ještě harmonizují zažívací trakt.

A pokud trváte na dalších doplňcích jako je třeba kloubní výživa pro plemena ohrožená dysplazií, zkuste se také poohlédnout po přírodní variantě. Mořské řasy a mušle obsahují mnoho látek, které účinně podporují regeneraci kloubních chrupavek, udržují klouby v dobré kondici a díky svému čistě přírodnímu složení jsou velmi vhodné i jako prevence v případech, kdy žádné onemocnění nehrozí, ale pes je velmi aktivní nebo intenzivně pracuje. A protože ani zvířatům se, bohužel, nevyhýbají různá kožní onemocnění, alergie nebo prostě jen potřebujeme vylepšit kvalitu srsti, tak je žádoucí čas od času doplnit do stravy i preparát s účinky na srst. Ale pokud jde skutečně jen o kvalitu srsti a zvíře nemá žádné větší kožní problémy, tak podobnou službu nám udělají i čistě rostlinné oleje a vyváženým poměrem nenasycených mastných kyselin jako je třeba konopný, které můžeme v rozumném množství přidávat do stravy. Většina zvířat to navíc velmi ocení.