Hýčkejte své miláčky přírodně

4,3 5
3

Přejít na sekci článku:

Blechy, klíšťata a ti druzí

Blechy, klíšťata a ti druzízdroj: shutterstock.com

Protože vnitřní péče je důležitá, ale ani tu vnější nemůžeme zanedbávat. I když tady už to děláme často i kvůli sobě, protože jedno dvě klíšťata ještě žádného psa nezabila. Ale často i ve městě stačí projít se psem po parku a doma se pak jen divíme. Ani blech nejsou městská zvířata ušetřena, což je snad ještě horší, protože ty na rozdíl od klíšťat, která pouze spořádaně nacucaná odpadnou, zamoří celou domácnost. A zvlášť, pokud máte malé děti, je použití konvenční antiparazitik dost problematické. Všimli jste si častého varování, že po použití nemá zvíře spát ve stejné místnosti? Dobře, každý nemá psa v ložnici, ale ono to asi moc zdravé nebude, ani když se toho ráno nadýcháme v předsíni. Navíc aplikujeme na zvíře něco, čeho je škodlivé se nadechnout.

Ale i tady řešení existuje, kdyby ne, tak by vlk nebyl chráněný proto, že ho vybili myslivci, ale proto, že ho sežrala klíšťata. Velice efektivním, zdraví prospěšným a dostupným prostředkem proti blechám i klíšťatům jsou éterické oleje. Mají několik výrazných pozitiv. Pokud je vdechneme my nebo zvíře, má to na naše zdraví pozitivní vliv. Klíšťata i blechy to odradí stejně spolehlivě jako chemie, pokud víme, co použít. Zvíře voní, i když venku zmokne. Olejů je na výběr více, můžete je míchat nebo si vybrat takový, který je vám buď subjektivně nejpříjemnější nebo nejlépe koresponduje s potřebami vašeho miláčka. Levandule pomůže zvířatům plachým či nervozním, eukalypt podpoří imunitu těch, které mají nějaké zdravotní problémy, tea tree vyřeší záněty jak kožní tak vnitřní. A pokud si nevěříte a bojíte se, že jeden olej je málo a mixovat si netroufáte, tak zvolte již hotové směsi.

Působení přírodních antiparazitik pak můžete vhodně podpořit používáním adekvátního šamponu. Pokud zvolíte takový, který dané oleje obsahuje, tak účinek vlastně vrstvíte, protože tyto sice neproniknou do krve, ale zato zůstanou v srsti, takže odpuzují parazity také. A nemusíte kvůli tomu ani kupovat speciální psí šampon. Multifunkční tekutá mýdla Dr.Bronner obsahují značné množství čistých esenciálních olejů, takže pokud zvolíte verzi levandule nebo tea tree, můžete si s miláčkem šampon půjčovat a na rozdíl od toho lidského miláčka vám ho rozhodně v nestřeženém okamžiku nevyplácá.