Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přizvěte na pomoc Bachovy esence pro psy a další zvířata

zdroj: pexels

Trápí vašeho pejska nebo jiného domácího mazlíčka určitý problém? Ať už se jedná o strach, úzkost nebo naopak přehnaně radostné reakce? Vyzkoušejte Bachovy květové esence. Bachovky pomáhají zvládat emoce, harmonizují energii a přispívají k nastartování samoléčivých procesů. Zajímavé je, že působí také na zvířata a mohou vám usnadnit soužití a trénink psích (a nejen) miláčků.

Co jsou Bachovy esence

Bachovy kapky jsou extrakty z volně a divoce rostoucích květin. Celkem jich je 38 a každá z esencí plní trochu jinou funkci. V jedné lahvičce můžete mít až 7 druhů esencí. Jedná se o čistě přírodní podpůrnou terapii, kterou zavedl doktor Edward Bach již v roce 1928. Není to ale většinou tak jednoduché a bez práce to nejspíš nebude. Může se stát, že Bachovky vyřeší problém vašeho zvířátka samy o sobě, efektivnější je k nim ale přistupovat jako k podpůrnému řešení, kdy za 50 % úspěchu stojí trénink a za druhou polovinou květové esence.

Jaké psí problémy můžete pomocí Bachovek řešit

Některé problémy psů a jejich majitelů se stále opakují. Které?


Strachy a panika
Psi mohou podléhat také různým úzkostem. Někteří se obávají cestování, jiní ohňostrojů či bouřek. Další pejsci těžce zvládají změny, takže například stěhování je pro ně zátěžovou zkouškou. Pokud se jedná o čerstvý problém, kdy se pes týden zpět lekl petardy, může se stát, že strach vyřešíte relativně rychle. Jestli ale chcete napravit chování s několikaletou historií, je pravděpodobné, že měsíc užívání nezabere. Přesto mohou být esence právě tím posledním dílkem do skládačky, který k vyřešení problému přispěje.

Hyperaktivita
Snad nejčastějším problémem, který řeší majitelé psů, je přílišná excitace psa a s ní spojená nervozita a nechuť k odpočinku. Pes vyžaduje akci a pozornost svého člověka a jít s ním například do restaurace je zátěžovou zkouškou pro nervy psa i páníčka. Často jsou sami pejsci ze svého rozpoložení nešťastní, ale nezvládnou si pomoci. Právě tady nastupují Bachovky, spolu s vhodně zvoleným tréninkem klidu.

Separační úzkost
Samota – pro jednoho psa banální záležitost, pro druhého situace, kdy je ve stresu, štěká, kňučí, ničí vybavení domácnosti a může si dokonce ublížit. Řešení je málokdy snadné, nebojte se proto oslovit trenéra a nácvik samoty můžete urychlit pomocí Bachových esencí. Při mírné úzkosti, kdy se ještě nerozvinula skutečná separační porucha, mohou pomoci kapky samy o sobě.

Reaktivita
„Můj pes byl vždycky v pohodě, jenže pak ho v parku napadl jiný pes a od té doby na všechny preventivně vyjíždí,“ říká mnoho majitelů takzvaně problémových psů. Skvělou zprávou je, že tento stav jde řešit – psa můžete naučit opět důvěřovat a sebevědomí pomůžou dodat také Bachovy esence. Kapky přispívají nejen k řešení agrese, ale také jako při pří neúměrně nadšených reakcích psa. Ať už na psy, lidi nebo jakékoliv jiné podněty.

Koprofagie
Napadlo vás, že nepříjemné pojídání exkrementů lze zvládnou také pomocí Bachovek? Je to tak.

Bachovy esence pomáhají také kočkám, koním a dalším zvířatům

Stejně jako na lidi a psy působí Bachovy květové esence také na další domácí zvířata – nejčastěji kočky a koně. Využít je můžete také na domácí prasátka a vlastně jakéhokoliv živého tvora. Aby esence působily tak, jak mají, raději než po připravených směsích sahejte po lahvičkách namíchaných na míru.

Jak z Bachovek vytěžit maximum? Užívejte je spolu se psy

Psi a majitelé jsou často úzce propojení. Možná, že úzkost psa je ve skutečnosti vaše úzkost. Nebo jste prostě jen z chování svého domácího mazlíčka vyčerpaní a ve stresu. Nechte si proto namíchat svou vlastní směs Bachových kapek, uvidíte, že zvířátku pomůžete dvojnásob a hlavně – budete se cítit lépe.