Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na Bachovy esence

Jak na Bachovy esence Bachovy esence jsou snazší variantou samoléčby než homeopatika.
Renata Ježková
4,9 5
15

Jak na Bachovy esence zdroj: shutterstock.com

U většiny lidí proběhne první seznámení s alternativami konvenčních léčiv prostřednictvím homeopatik nebo Bachových květových esencí. Ovšem zatímco homeopatika by vám měl ordinovat někdo, kdo tomu alespoň trochu rozumí, protože jich je obrovské množství, Bachovy květové esence jsou na orientaci snazší a k jejich správné indikaci potřebujete vlastně jen skutečnou upřímnost sami k sobě, abyste si vybrali esenci na to, co skutečně potřebujete a ne na to, co byste si potřebovat přáli. Což není tak snadné jak to vypadá, ale je to zároveň jeden z velmi pozitivních vedlejších účinků Bachových esencí. Protože naučit se dobře znát sám sebe je naprosto nezbytný předpoklad k tomu, chceme-li vést život plný zdraví a spokojenosti.

Přejít na sekci článku:

Co bachovky dovedou

Co bachovky dovedou zdroj: shutterstock.com

Samozřejmě, i pro indikaci bachovek můžete najít dobrého terapeuta. Je to oblíbená doprovodná terapie homeopatů či psychoterapeutů, kteří nechtějí (případně nemohou, pokud nejsou vystudovanými lékaři) používat konvenční léčiva. Výhoda terapeuta tkví zejména v tom, že dokáže odhalit to, co sami před sebou skrýváme, neboť problémy nám většinou nepůsobí věci, o kterých víme, ale právě ty, o kterých vědět ani náhodou nechceme. A ty nebývá snadné svépomocí objevit. Ale rozhodně to není nemožné a začít se o to pokoušet je asi to nejdůležitější, co pro sebe člověk může udělat.

Bachovy květové esence jsou pojmenovány po svém tvůrci, doktoru Edwardu Bachovi. Celý příběh jejich vzniku si můžete přečíst tady. Edward Bach byl homeopat a při svojí praxi zjistil, že nejen, že psychický stav pacienta výrazně ovlivňuje průběh nemoci, ale také, že každý pacient reaguje na nemoc individuálně. A jako doplněk k léčivům, de facto psychickou podporu pro dlouhodobě nemocné pacienty, vytvořil 38 květových esencí, které fungují na podobných principech jako homeopatické léky, ale jejich účinky se týkají výhradně psychického stavu. Je možné je kombinovat s jakoukoliv léčbou, ať už konvenční či homeopatickou, případně je užívat samostatně jen na podporu psychiky. Jsou velmi oblíbené u nastávajích maminek a maminek malých dětí, protože jsou absolutně bezpečné a vzhledem k ředění, v jakém se užívají, nebývá problém ani s obsahem alkoholu, neboť esence je konzervována vinnou brandy.

Ačkoliv vám mnoho lidí potvrdí, že bachovky velmi dobře fungují, je potřeba mít na paměti jednu věc. Pokud jsme zvyklí na konvenční léčiva, očekáváme kvantitativně i kvalitativně jiný účinek. Jinými slovy konvenční léčiva většinou zasahují velmi výrazně do fyzických pochodů v těle, takže účinek je jednak tam, kde ho čekáme (protože právě na to jsme si lék brali), jednak je jeho nástup většinou poměrně razantní. Bachovky, zrovna jako jiné druhy alternativních léčebných preparátů, fungují poměrně odlišně. Mnoho lidí sice po prvním podání správně zvolené esence usne nebo je přepadne únava, ale je to často jediný větší efekt, který okamžitě zaznamenají. Oproti tomu dětem dokáží bachovky klidně i srazit teplotu nebo zastavit zvracení. Jak je to možné?