Jak na Bachovy esence

4,9 5
15

Přejít na sekci článku:

Šedivá jest všechna teorie

Šedivá jest všechna teoriezdroj: shutterstock.com

Takže praktický příklad. Banální chřipka. Vše nás bolí, jsme schvácení, bolest v krku, teplota, bolest kloubů… Ať už zvolíme léčbu alternativní či konvenční, způsob výběru bachovek zůstane stejný. Chřipka, která nás postihla, má svůj psychický rozměr. Něčeho se na nás navalilo tolik, že tělo řeklo “Dost, teď si lehneme a odpočineme, protože to už fakt stačilo”. Je na nás, zda zvolíme konvenční či alternativní léčbu, doplnit o bachovky můžeme oboje. Popis jednotlivých esencí je možné najít na mnoha místech, mimo jiné zde. Můžeme si vybrat až 6 esencí, což ale není úplně nejlepší, protože málokdy nás trápí skutečně tolik věcí najednou a ve stejné intenzitě. Je lépe se skutečně pořádně a upřímně zamyslet, co je tím hlavním důvodem.

Při jakékoliv fyzické nemoci můžeme bez obav sáhnou po Olivě (Olive), která pomáhá při fyzickém i psychickém vyčerpání, což je v případě chřipky víc než zjevné. A dále pak hledáme, proč jsme se chtěli zašít doma, od čeho si oddechnout a co nás přimělo k zastavení našeho normálního tempa. Je toho na nás moc, protože se snažíme každému vyhovět a nikomu nic neodmítnout? Zeměžluč (Centaury). Máme pocit, že nám v práci křivdí, že ostatní jsou na tom vždy lépe? Vrba (Willow). Nebo jsme to přehnali a pracovali dál na něčem, přestože jsme cítili, že už nemůžeme, jenže jsme to ignorovali, protože jsme cítili, že je naší povinností vytrvat? Dub (Oak). Je před námi nějaký úkol, kterého se bojíme a raději bychom se mu vyhnuli? Modřín (Larch). A tak můžeme hledat dál a dál…

Je ovšem potřeba dodržet jednu věc. A sice to, že nehledáme příčinu venku (i když je jasné, že nějaké kapičky na nepříjemného šéfa by se rozhodně hodily). Fyzická nemoc nebo psychická nepohoda jsou zapříčiněny naší reakcí na situaci, nikoliv situací samotnou. Virů, bacilů a bakterií jsou kolem nás neustále milióny a přesto nejsme nemocní pořád. Chytneme jen něco a jen někdy a nebo jen od někoho, protože prostě v tu danou chvíli náš imunitní systém infekci nezabrání. Ale proč teď ne a ještě před dvěma měsíci ano, když to samé měla kolegyně od vedlejšího stolu? Jsou věci, ze kterých máme strach a jiné - objektivně děsivější - nás nechávají chladnými. Nevinná poznámka od nějaké konkrétní osoby nás dokáže rozpálit doběla, zatímco záměrná insultace od jiné nás pouze pobaví. A už samotný proces vybírání Bachových esencí nás nutí k poctivosti před námi samými, obrací náš pohled zvenčí do našeho nitra a ukazuje, kde tkví skutečná příčina problému. A kde se také zároveň nalézá řešení. S kterým nám mohou pomoci právě třeba Bachovy esence.

Jak se vám článek líbil?