Zápisky ze školení Nobilis Tilia

4,2 5
5

Zápisky ze školení Nobilis Tiliazdroj: biooo.cz

Minulou středu k nám zavítala delegace z Krásné Lípy. Tedy z Nobilis Tilia. Školení s sebou přineslo tolik novinek a zbořilo tolik mýtů a polopravd, které se (nejen) o rostlinných olejích dají najít na internetu, že jsme se rozhodli s naší milou „Nobiliskou“ udělat několik rozhovorů do Biooo magazínu, aby vám – v záplavě neustále se měnící legislativy – neuniklo nic z toho, čím mohou oleje prospět jak pleti, tak zdraví!

Bylo by ovšem nefér vás jen tak navnadit a s rozhovory přijít až za měsíc. Pár základních informací jsme si tak pro vás připravili už teď. Takže pokud zatím nevíte, který olej si vybrat – ať už na ošetření pleti či k použití vnitřně – možná vám rozhodování o něco usnadníme (pravděpodobně tomu bude ale naopak :-))

Ricinový olej - Víme, že po něm krásně rostou řasy a znovu obrůstá obočí. Víme, že drží v pleti vláhu, ale víme také, že se používá formou teplých obkladů? Obklad přiložený na břicho detoxikuje trávicí ústrojí, pomáhá při nejrůznějších bolestech, poškozených plotýnkách a použít se dá jako obklad i na astma.

Šípkový olej - Tady víme, že je to jeden z nejlepších olejů na odstranění a zatáhnutí jizviček. Ale víme, že je zdrojem vitaminů C, A, D, E a množství železa, a proto se doporučuje při chudokrevnosti?

Tamanu olej - Zatímco se používá na drobná poranění, na dětičky ho můžeme použít proti vyrážkám a opruzeninám.

Mokřadkový olej - Podobá se svými účinky jojobovému oleji, výborně se vstřebává do pokožky a jde o velmi stabilní olej.

Meruňkový olej - Má jemnou vůni, ale díky vitaminům B15 a B17 ho lze použít i jako pomoc při léčbě rakoviny. Posiluje rovněž dobrý zrak, žíly a nervový systém.

Mandlový olej - Mandlový olej Kdo by neznal mandlový olej. Bývá to „number one“ olej v péči o čerstvě narozené miminko, hodí se však pro celou rodinu. Málo se už ví, že vnitřně snižuje pocit hladu a zbavuje tělo škodlivých látek. A pozor – dá se použít i jako tonikum, které vmasírováváme do pokožky hlavy v případě lupů.

Jojobový olej - Je nejpodobnější kožnímu mazu. Výborně tak nahrazuje oční krém.

Většinu olejů jsme také ochutnaly.Většinu olejů jsme také ochutnaly.

Arganový olej - Arganový olej zažívá nyní obrovský boom. A aby ne. Vytváří bariéru proti odpařování vlhkosti z pokožky a zabraňuje mimo jiné i buněčnému stárnutí způsobenému oxidací.

Olej z vinných hroznů - Kromě toho, že chutná jako bílé víno, pomáhá s křečovými žílami a rozšířenými žilkami v obličeji. Pozoruhodné však je i to, že antioxidanty v něm obsažené jsou 20x silnější než vitamin C a 5x větší než vitamin E.

Sezamový olej - Čistí kůži, otevírá póry a váže na sebe těžké kovy. Ideálním olejem může být i pro lidi s akné, jelikož zmírňuje nadměrnou produkci kožního mazu.

Olej z pšeničných klíčků - Nazývá se přírodním botoxem, vnitřně však skvěle působí při poruchách plodnosti a zamezuje vzniku samovolného potratu. Působí navíc na funkci hormonálních pohlavních žláz.

Makový olej - Obsahuje vápník a hořčík a voní jako nudle s mákem. Má navíc výrazné uspávající účinky, na které se opravdu nemusí dlouho čekat.

Avokádový olej - Nakonec olej, který se může pochlubit vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin a mononenasycených tuků, zejména kyseliny olejové (omega 9). Ta společně s obsaženými steroly přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu.

Tolik k rostlinným olejům. S Nobilis Tilia jsme si navíc povídali o nové lipové řadě, školení došlo i na Biofázi. A jelikož má firma nové poznatky z laboratoří, dáme vám o nich postupně vědět.

Pakliže máte dotaz na něco z dílny „Nobilisky“, napište nám na: support@biooo.cz. Zeptáme se a odpovědi přineseme v některém z dalších vydání.