Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zápisky ze školení Nobilis Tilia

Zápisky ze školení Nobilis Tilia Nobilis Tilia nás proškolilo v oblasti využití a konzumace rostlinných olejů.
Lucie van Koten
4,2 5
5

Zápisky ze školení Nobilis Tilia zdroj: biooo.cz

Minulou středu k nám zavítala delegace z Krásné Lípy. Tedy z Nobilis Tilia. Školení s sebou přineslo tolik novinek a zbořilo tolik mýtů a polopravd, které se (nejen) o rostlinných olejích dají najít na internetu, že jsme se rozhodli s naší milou „Nobiliskou“ udělat několik rozhovorů do Biooo magazínu, aby vám – v záplavě neustále se měnící legislativy – neuniklo nic z toho, čím mohou oleje prospět jak pleti, tak zdraví!

Bylo by ovšem nefér vás jen tak navnadit a s rozhovory přijít až za měsíc. Pár základních informací jsme si tak pro vás připravili už teď. Takže pokud zatím nevíte, který olej si vybrat – ať už na ošetření pleti či k použití vnitřně – možná vám rozhodování o něco usnadníme (pravděpodobně tomu bude ale naopak :-))

Ricinový olej - Víme, že po něm krásně rostou řasy a znovu obrůstá obočí. Víme, že drží v pleti vláhu, ale víme také, že se používá formou teplých obkladů? Obklad přiložený na břicho detoxikuje trávicí ústrojí, pomáhá při nejrůznějších bolestech, poškozených plotýnkách a použít se dá jako obklad i na astma.

Šípkový olej - Tady víme, že je to jeden z nejlepších olejů na odstranění a zatáhnutí jizviček. Ale víme, že je zdrojem vitaminů C, A, D, E a množství železa, a proto se doporučuje při chudokrevnosti?

Tamanu olej - Zatímco se používá na drobná poranění, na dětičky ho můžeme použít proti vyrážkám a opruzeninám.

Mokřadkový olej - Podobá se svými účinky jojobovému oleji, výborně se vstřebává do pokožky a jde o velmi stabilní olej.

Meruňkový olej - Má jemnou vůni, ale díky vitaminům B15 a B17 ho lze použít i jako pomoc při léčbě rakoviny. Posiluje rovněž dobrý zrak, žíly a nervový systém.

Mandlový olej - Mandlový olej Kdo by neznal mandlový olej. Bývá to „number one“ olej v péči o čerstvě narozené miminko, hodí se však pro celou rodinu. Málo se už ví, že vnitřně snižuje pocit hladu a zbavuje tělo škodlivých látek. A pozor – dá se použít i jako tonikum, které vmasírováváme do pokožky hlavy v případě lupů.

Jojobový olej - Je nejpodobnější kožnímu mazu. Výborně tak nahrazuje oční krém.

Většinu olejů jsme také ochutnaly. Většinu olejů jsme také ochutnaly.

Arganový olej - Arganový olej zažívá nyní obrovský boom. A aby ne. Vytváří bariéru proti odpařování vlhkosti z pokožky a zabraňuje mimo jiné i buněčnému stárnutí způsobenému oxidací.

Olej z vinných hroznů - Kromě toho, že chutná jako bílé víno, pomáhá s křečovými žílami a rozšířenými žilkami v obličeji. Pozoruhodné však je i to, že antioxidanty v něm obsažené jsou 20x silnější než vitamin C a 5x větší než vitamin E.

Sezamový olej - Čistí kůži, otevírá póry a váže na sebe těžké kovy. Ideálním olejem může být i pro lidi s akné, jelikož zmírňuje nadměrnou produkci kožního mazu.

Olej z pšeničných klíčků - Nazývá se přírodním botoxem, vnitřně však skvěle působí při poruchách plodnosti a zamezuje vzniku samovolného potratu. Působí navíc na funkci hormonálních pohlavních žláz.

Makový olej - Obsahuje vápník a hořčík a voní jako nudle s mákem. Má navíc výrazné uspávající účinky, na které se opravdu nemusí dlouho čekat.

Avokádový olej - Nakonec olej, který se může pochlubit vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin a mononenasycených tuků, zejména kyseliny olejové (omega 9). Ta společně s obsaženými steroly přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu.

Tolik k rostlinným olejům. S Nobilis Tilia jsme si navíc povídali o nové lipové řadě, školení došlo i na Biofázi. A jelikož má firma nové poznatky z laboratoří, dáme vám o nich postupně vědět.

Pakliže máte dotaz na něco z dílny „Nobilisky“, napište nám na: support@biooo.cz. Zeptáme se a odpovědi přineseme v některém z dalších vydání.