Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Antistress pleťová maska s Bachovými esencemi

Recenze: Antistress pleťová maska s Bachovými esencemi Zklidňujicí krémová maska s bachovými květy Les Fleurs de Bach zanechává pleť vláčnou a odpočatou na pohled.
Mája Ráblová
5,0 5
4

Recenze: Antistress pleťová maska s Bachovými esencemi zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Bachova terapie. Pro někoho velká neznámá, pro někoho šarlatánství a pro jiného zas osvědčená první pomoc. Upřímně, stále nevím kam patřím já, ale jelikož toho bylo poslední dobou na mě opravdu moc, málo jsem spala, měla poměrně dost stresu a navíc jsem ani nedodržovala správný pitný režim a tak nějak to začalo na mě být vidět.

Ve chvíli, kdy je pleť mdlá, unavená, dehydratovaná a přecitlivělá, věřte, že to poslední co by uvítala je nějaké agresivnější čištění. Proto jsem váhala při výběru. Jsem zvyklá na čisticí masky, ale vyživujicí či zklidňujicí jsou pro mě velká neznámá.

Maska s Bachovými květy Les Fleurs de Bach mě uchvátila množstvím rostlinných extraktů, éterických olejů a čistých hydrolátů. Zároveň jsem se snažila vyvarovat velkému množství bambuckého másla, protože mi ve velkém množství nechává na pleti nepříjemný film. Zde je ovšem základem mandlový olej, který je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku a je známý tím, že v pokožce uzamyká hydrataci. A jojobový olej, známý jako ten, který je nejbližší lidské pokožce a účinně tak regeneruje. Lipová a meduňková květová voda zajistí hydrataci i zklidnění stejně jako měsíčkový extrakt. Citrusové esenciální oleje zase pokožku probudí k životu a podnítí látkovou výměnu. Konkrétní bachovy esence, které mají za úkol pomoci nám od stresu v té psychické úrovni, jsou například extrakt z květů kaštanu (osvobozuje od zoufalství a sklíčenosti), lesní jabloně (pomůže vidět věci pozitivněji), či netýkavky (zklidňuje netrpělivost a činí nás uvolněnější), což zní jako přesně to, co od antistresových přípravků potřebujeme.

Recenze: Antistress pleťová maska s Bachovými esencemi

Maska s Bachovými květy v množství 60ml, což je více než takový průměrný krém, mi vydrží určitě dlouho. Stačí jí totiž poměrně malé množství. Je to krém s pudingovou texturou a velice jednoduše se na pleť nanáší. Aplikace masky by měla, jak už všichni známe, přijít na vyčištěnou pleť. Jen tak pokožka dokáže přijmout co nejvíce prospěšných látek napěchovaných v produktu. Pleť je po celou dobu účinkování (10–15 minut) uvolněná a už během aplikace cítím tu obnovenou elasticitu pokožky. Po uplynutí doby nejspíš na pleti zůstane slabá vrstva masky, kterou vmasírujte nebo vklepejte do pokožky, případně ji lze setřít.

Pleť je zářivá, působí vyhlazeně, tak nějak nablyštěně a přesto není mastná. Ani při koupeli necítím žádné pnutí pokožky kolem očí a kolem nosních dírek jako v jiných případech. První a druhé použití bylo pro mě opravdu překvapivé, protože jsem si rázem připadala zase na svůj věk. Po dalších aplikacích už žádný velký skok nenastal a masku nyní používám jen jednou týdně, protože je na mou smíšenou mladou pleť až moc výživná. Doporučuji ji každému, kdo trpí na suchou pokožku a nebo tomu, kdo chce zatočit se známkami stárnutí pleti. Pro mě to byla příjemná první pomoc. Jestli má ovšem bachova terapie vliv i na mou psychiku, to se mi bohužel nějak nepovedlo potvrdit ani vyvrátit, ale už jen díky tomu, že člověk vypadá lépe, určitě se i lépe cítí.

Recenze: Antistress pleťová maska s Bachovými esencemi

Osobní tip: Doporučuji aplikovat masku po vykoupání a těsně před ulehnutím. Může to být součást zklidnění a krok ke kvalitnímu a příjemnému spánku a zároveň necháme masku účinkovat na pleti nejdelší možnou dobu, celou noc. Každodenní slabá vrstva vklepaná pod oči vás na své účinky nenechá dlouho čekat. Už po pár dnech budete mít nejspíš pocit, že jste náměsíční a během své půlnoční procházky neopomenete zajít na lifting.