Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pečujte o své čtyřnohé mazlíčky přírodně

Pečujte o své čtyřnohé mazlíčky přírodně Starejte se nejenom o sebe ale i o svého domácího mazlíčka.
Ina Havránková
5,0 5
1

Pečujte o své čtyřnohé mazlíčky přírodně zdroj: shutterstock.com

V dnešní době většina lidí dbá více než kdy jindy o svůj vzhled i zdraví a pečuje o sebe. Běžně používáme nejrůznější mycí i pečující přípravky, mažeme se vyživujícími krémy, používáme séra a oleje nejen na tělo, ale i na vlasy, zkrátka se o sebe staráme. Co když ale v rodině máme i čtyřnohého chlupatého mazlíčka, který je mnohdy považován nejen za domácí zvířátko, ale i za našeho parťáka a plnohodnotného člena rodiny?

Dbáme o jeho zdraví, kupujeme mu kvalitní krmivo a pamlsky a snažíme se, aby se mu dařilo co nejlépe. Důležité ale je starat se nejen o výživu, ale pečovat i o srst a pokožku zvířete a postarat se také o jeho oči i uši. Vzhledem k tomu, že s námi naši čtyřnozí mazlíčci často žijí přímo v bytě či domě, nejsou ani zdaleka tak odolní, jako byli jejich divocí předci a díky šlechtění nových plemen jsou také náchylnější k různým neduhům a častokrát je trápí stejné problémy, jaké trápí i nás.

Přejít na sekci článku:

Péče o tlapky a pokožku

Péče o tlapky a pokožku zdroj: shutterstock.com

Vzhledem k tomu, že se blíží zima a chodníky budou brzy posolené posypovou solí, je určitě důležité zmínit péči o tlapky našich čtyřnohých parťáků. Posypová sůl je totiž poměrně dost agresivní a dokáže napáchat na kůži tlapek pěknou neplechu. Naštěstí značka Delibutus myslela i na zvířátka, a můžete je tak hýčkat účinnou a navíc čistě přírodní cestou. Konopná mast pro zvířata totiž pečuje o pokožku domácích mazlíčků, chrání ji před poškozením, a zároveň dokáže zahojit již popraskané tlapky. Tuto skvělou mast nevyužijete v zimě jen na tlapky, ale také na citlivou pokožku v oblasti bříška, a to zejména u malých a nízkých zvířat, kterým se dozajista podaří si při procházce v soli „vycárat“ i celé bříško. Výborně se také hodí pro péči o atopickou pokožku, která bohužel trápí poměrně hodně zvířat, a obzvlášť u některých plemen psů i koček jsou kožní problémy velmi časté.

Jemné přírodní složení masti, které je zcela bez obsahu přidaných dráždivých chemikálií či parfemace, zaručí pokožce dokonalou výživu a zklidnění, a zároveň ji dokáže účinně bránit proti nepříznivým vnějším vlivům, jako jsou vítr, prudké slunce nebo mráz. Pečující mast totiž dokonale využívá skvělých vlastností bambuckého másla v kombinaci s konopným olejem. Díky vysokému podílu nenasycených mastných kyselin i vitaminů totiž mají výjimečné regenerační vlastnosti a dokáží pokožku nejen udržet vláčnou, ale napomáhají i jejímu hojení. Chrání tak tlapky před popraskáním a eliminují i případné podráždění zvířecí pokožky.

Mast je navíc bohatá na pupalkový olej, který se postará nejen o zklidnění pokožky, ale i o eliminaci různých kožních problémů. Dokáže zmírnit projevy různých ekzémů i lupénky, eliminuje svědění pokožky i její zarudnutí. V kombinaci s obsaženým levandulovým a tea tree olejem navíc působí protizánětlivě a antimykoticky, hojí i drobná poranění a brání případnému rozšíření infekce. Vzhledem k čistě přírodnímu složení můžete mast bez obav aplikovat kdykoli bude potřeba a navíc se nemusíte obávat, že by váš mazlíček po olíznutí masti trpěl nějakými potížemi. Nicméně doporučuji zvířátko po aplikaci masti hlídat a olizování pokud možno zabránit – vnitřní užívání by popraskaným tlapkám přece jen příliš nepomohlo.