Pečujte o své čtyřnohé mazlíčky přírodně

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Péče o oči a uši

Péče o oči a ušizdroj: wikipedia.org

Nemusíme našeho mazlíčka ani brát do vysoké trávy plné kvetoucích rostlin… úplně postačí i procházka po městě. Prach, smog, nečistoty a další lahůdky. A ani doma to není o moc lepší. Pokud nepoužíváme jen přírodní čistící a mycí prostředky, můžeme tím našemu domácímu mazlíčkovi nechtěně zadělat na pořádný problém. Kromě podrážděné kůže se tohle všechno projeví zejména v podobě různých zánětů očí i uší a my pak investujeme nemalé peníze do nejrůznějších veterinárních přípravků a doufáme, že zvířátku co nejdřív pomohou. Co takhle zkusit něco přírodního? Firma CdVet takovou možnost nabízí. Můžete vyzkoušet oční péči ze silic růží a ušní levandulovou péči.

Oční péče ze silic růží je velmi šetrná, ale zároveň účinná nejen při odstraňování nečistot z očí, ale také při prevenci očních onemocnění. Jemné přírodní složení je vynikajícím pomocníkem pro pravidelné čištění očí po pobytu v prašném prostředí či na rozkvetlé louce. Oční péče s růžovou vodou má výborné zklidňující a dezinfekční účinky a díky tomu je ideálním pomocníkem při častém slzení očí a také při zánětech očí a spojivek. Růžová voda navíc přirozenou cestou zvlhčí oční sliznici, pomůže od nepříjemného řezání oka a snadno vyplaví všechny nečistoty.

Levandulová ušní péče snadno a účinně rozpustí nečistoty, a zároveň je mimořádně šetrná k vnitřní části ucha. Díky přírodnímu složení na bázi éterických olejů má skvělé dezinfekční a antiseptické účinky a je tak vhodná jako prevence, ale i účinná pomoc při léčbě již vzniklých zánětů. Obsažené oleje z levandule a čajovníku se mohou pochlubit nejen výjimečnými antibakteriálními schopnosti. Levandulový olej navíc dokonale zklidňuje, zatímco čajovníkový olej působí i antimykoticky a antisepticky. Ušní péče je tak výbornou preventivní dezinfekcí po koupání ve venkovních zdrojích vody či po dlouhém pobytu v prašném prostředí nebo na louce plné pylu. Péče je díky svým výborným hojivým a zklidňujícím vlastnostem vhodná nejen pro ošetření zanícených či svědivých uší, ale také při ekzémech i kožních alergiích.