Pečujte o své čtyřnohé mazlíčky přírodně

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Péče o srst

Péče o srstzdroj: shutterstock.com

V současné době se těší čím dál vyšší popularitě nejrůznější zvířecí výstavy a soutěže a proto je logické, že si majitelé dávají velmi záležet, aby jejich svěřenec vypadal co nejlépe. Ale i v případě, že nejste zastáncem podobných akcí a nemáte zvířátko na chov, ale čistě „jen“ jako domácího mazlíčka pro radost, péče o srst by se měla stát pravidelnou součástí péče o celé zvířátko. Vašeho mazlíčka rozhodně příliš často nekoupejte. Samozřejmě, pokud přijdete z procházky, a místo pejska, kočičky nebo třeba fretky, si domů vedete jednu velkou zabahněnou kouli, je koupel na místě. Ale pokud má zvíře jen lehce špinavé tlapky, určitě postačí opláchnout pouze je a nenamáčet zbytečně celé tělo. K mytí můžete použít speciální šampony určené přímo pro konkrétní typ zvířete, které navíc často obsahují antiparazitikum, ale klidně můžete obětovat i kapku svého přírodního sprchového gelu. Nicméně, časté mytí může pokožku zvířete zbytečně dráždit a vysušovat a ani kvalita srsti pak nebude nejlepší.

Co ale můžete dělat častěji, je pečující procedura. K tomu můžete využít různé druhy rostlinných olejů, případně si z nich vytvořit vlastní mix doplněný vhodnými éterickými oleji, a nebo si ušetřit práci a sáhnout po další skvělé záležitosti od firmy Delibutus, kterou je konopný balzám na srst. Tento báječný přípravek totiž nejen, že pečuje o zdraví pokožky i srsti vašeho čtyřnohého miláčka, ale také funguje jako přírodní repelent! Balzám v sobě spojuje účinky přírodních rostlinných a esenciálních olejů, které pomáhají eliminovat kožní problémy, mírnit zarudnutí i svědění kůže a současně působí jako prevence proti parazitům.

Balzám pečuje o zdraví pokožky i samotné srsti díky vysokému obsahu konopného oleje, který je bohatý na nenasycené mastné kyseliny a vitaminy, a díky tomu o pokožku pečuje, zklidňuje ji, a současně podporuje také zdravý růst srsti i její vzhled. Konopný olej v kombinaci s olejem pupalkovým, mandlovým a lněným mírní případné podráždění, pomáhá regenerovat drobná poranění a zanechává pokožku odolnější. Navíc, obsažené esenciální oleje z levandule, eukalyptu a tea tree působí lehce protizánětlivě, čímž pomáhají eliminovat výskyt zánětů. Kromě toho mají i repelentní účinky, omezují výskyt parazitů, jako jsou blechy, a odpuzují komáry i jiný obtížný hmyz.