Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na stres, který nás ovládá?

Jak na stres, který nás ovládá? zdroj: shutterstock.com

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč jsme skoro neustále ve stresu? A proč nás má ve své moci? Všimli jste si, že když kamkoli spěcháme, jsme jakoby smyslů zbaveni? I staří lidé spěchají: aby si sedli, aby už tam byli, aby už to vyřídili, aby…

Hlavní příčinou je strach. Málo si hrajeme... Děti běhají, ale proto, že si hrají. Žijí hrou a současností. Když jim někdo z nás dospělých nevloží do podvědomí program, že musejí mít z něčeho strach, obvykle ho nemají. Tak je to prosté :-) A my abychom všechno stihli (včas dojet do práce, všechno v práci udělat, nakoupit, úkoly, domácnost...), pořád "lítáme a vlajeme". Jenže ne teď a tady, v současnosti, ale hlavně v budoucnosti. Už jen když běžíme na metro, autobus apod., žijeme v budoucnu. Ale proč? Neumíme se moc zastavit a prožít momentální chvíli. Takže se ženeme vpřed a chceme předběhnout sebe sama :-) A pak jsme z toho všeho vystresovaní, nervózní, naštvaní, nebo dokonce nemocní.

Přejít na sekci článku:

Jak stresu předcházet

Jak stresu předcházet zdroj: shutterstock.com

Nejlépe je pokusit se stresu předcházet. Nemusíme se obávat, že bychom něco nestihli. Dobré je určit si priority a pak obstojíme. Hlavně sami před sebou. Dnešní tzv. civilizovaná společnost je zaměřena především na výkon, tah na branku a podobně. Proto je dobré po práci více odpočívat a relaxovat. Každému podle jeho gusta. Samozřejmě záleží na tom, jaký druh práce vykonáváme.

Lidé, kteří pracují především mentálně, si rádi chodí zaběhat nebo třeba posilují. Ti, co mají pro změnu práci více fyzického charakteru, volí například masáže. Určitě je vhodné se nějakým způsobem odreagovat. A to ať už prostřednictvím koníčků, tak i cvičením a podobně. Pokud se nám prevence moc nedaří (a to se nám, myslím, každému poslední dobou stává častěji :- ) ), jsou i další možnosti, které nám pomohou se přes období zvýšeného stresu přenést.

Nyní, od 5. do 22. září, je z hlediska tradiční čínské medicíny období babího léta, kterému vládne prvek Země. Tento element je odpovědný za orgány sleziny a slinivky. V první polovině září je právě potřeba dbát na zvýšení obranyschopnosti, se kterou zejména slezina výrazně koresponduje.

Související produkt
Aloe vera šťáva 330 ml
Santaverde / 429 Kč
100% čistá organická šťáva z aloe vera přispívá k přirozené obranyschopnosti, je skvělým antioxidantem a přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi.
Detail produktu