Recenze: Bio prací gel od Planet Pure

4,0 5
4

Bio prací gel Planet Purezdroj: BIOOO.CZ

Možná už používáte přírodní kosmetiku, protože pro vaši pleť, stejně tak vaše vlasy i pokožku celého těla chcete to nejlepší. Kupujete organickou zeleninu, protože vám chutná lépe, a pečlivě třídíte odpad. Tak pak je potom ten nejvyšší čas začít ekologicky i prát. Prací prášek může být totiž šetrný k přírodě i účinný. Tak nedělejte kompromisy.

Planet Pure prací gel s vůní heřmánku a pomerančové kůry je speciálně uzpůsobený pro barevné a černé prádlo. Působí proti blednutí barev, má čistě přírodní a ekologicky rozložitelné složení, prádlo vypere i při nízkých teplotách a navíc ho jemně provoní. Účinkem je srovnatelný s běžně dostupnými pracími gely. Snadno se dávkuje a na jednu pračku ho stačí opravdu málo, jedna odměrka vystačí i pro velmi špinavé prádlo. Gel se v pračce beze zbytků rozpouští a nenechává žádné stopy v pračce ani na prádle.

Při prvním použití mě překvapila konzistence gelu. Je opravdu hustý, řekla bych, že běžně dostupný gel od Arielu nebo Persilu není tak hustý. Planet Pure má lehce táhlou hustou konzistenci, dost zvláštní hnědé barvy, což je samozřejmě cena za to, že gel neobsahuje žádná umělá barviva. Nebo si fakt myslíte, že krásně světle modrá barva pracího gelu je pro přírodu to nejlepší? No ale nakonec na barvě a vzhledu gelu až tak nezáleží, důležité je spíš to, co umí. A umí toho docela dost.

Po vyprání je prádlo čisté a má jemnou vůni. Nečekejte ovšem voňavý útok na čichové buňky tak, jako u průmyslových čistících prostředků a pracích prášků, které obsahují umělé parfemace. Vůně je spíše nenápadná a dodává vypranému prádlu autentický pocit čistoty. Navíc se prádla ani nedrží, už druhý den ucítíte spíše nic než něco. Pokud chcete vůni znásobit, je vhodné kombinovat prací gel s jednou z ekologických aviváží Planet Pure.

Prací gel je velmi jemný a vhodný pro prací programy na 30-60° C. Pokud máte spíše špinavější prádlo, určitě vybírejte prací programy s vyšší teplotou, případně i předpírkou, protože na třicítku prací gel nezvládne vyprat ty největší nečistoty, jako je například skvrna od řasenky nebo čokolády. Ale pro běžné prádlo, jemné nebo úplně obyčejné bavlněné je Planet Pure gel naprosto skvělý. Vypere do čista a navíc si můžete být jisté, že nezatěžuje životní prostředí. Vlastně mě gel až překvapil svou účinností, i přes absenci výraznější vůně jsem z pračky vytáhla krásně čisté a na dotek příjemné prádlo.

Pokud bych to měla shrnout, tak gel se ničím neliší od běžně prodávaných pracích gelů od známých značek. Svou práci odvede a prádlo vypere. Pouze vás možná trošku zklame absence výraznější vůně. Na druhou stranu vás může těšit, že vaše čisté prádlo nezanechalo výraznou ekologickou stopu a mělo minimální dopad na životní prostředí. Nebo alespoň to je můj důvod, proč u Planet Pure zůstat.

Na jedno praní použijete zhruba 40 ml pracího gelu, a celé balení tak vydrží na zhruba 35 pracích cyklů. Díky jemnému přírodnímu složení je prací gel navíc vhodný i pro citlivou pokožku, alergiky nebo osoby trpící na ekzémy, prací gel nedráždí pokožku a v přírodě se bezezbytků rozkládá.

Jak se vám článek líbil?