Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lávová zem

5.0 5
6

Lávová zem zdroj: shutterstock.com

Lávová zem je celkem populární surovina, kterou můžeme v kosmetice často potkat i pod krycími jmény jako je lavaerde, rhassoul marocký jíl nebo mýdlový kámen. Stále se ale jedná o jeden a ten samý sedimetovaný přírodní minerál vytěžený v marockém pohoří Atlas, který je v kosmetice a osobní hygieně využíván již více než 1400 let. Lávová zem je bohatá na vápník, hořčík a křemík v daleko větším měřítku, než jiné běžně dostupné jíly. Je tak vhodná pro všechny typy pleti i vlasů, mastnou pokožku harmonizuje a léčí, zatímco suchou navrací do rovnováhy. Stejně tak dobře pečuje i o vlasy, kterým navíc dodává přirozený objem a brání jejich rychlému plihnutí.

Přejít na sekci článku:

Hnědá nebo bílá lávová zem?

Hnědý nebo bílý jíl? zdroj: shutterstock.com

Marocký jíl si můžete pořídit ve dvou barvách, přičemž každá má trochu jiné vlastnosti. Hnědá lávová zem je hrubší, než ta bílá, takže i lépe odstraňuje nečistoty. Je také bohatší na minerální látky. Na druhou stranu bílá lávová zem je jemná až krémová, neboť je smíchána s kaolinem. Tato jemnost ji předurčuje obzvlášť pro citlivou pokožku. Díky rozdílnému složení a textuře je tak každá lávovka vhodná pro jiný typ pleti i kosmetické využití.

Hnědá lávová zem:

- nejlepší jako pleťová maska či tělový zábal

- je vhodná pro většinu typů pleti, snese ji i přecitlivělá a problematická pleť

- hojí akné, drobné zánětlivé projevy na pokožce a pomáhá i s ekzémy

- poskytuje pokožce jemný peeling

- podporuje přirozené regenerační procesy pleti: mírní nadměrné maštění a zlepšuje prokrvení pokožky

- čistí pleť do hloubky, pomáhá uvolňovat černé tečky a nečistoty usazené v pórech i hlubších vrstvách pokožky

- pečuje o vlasy i vlasovou pokožku, díky hrubší textuře se ale hůře vymývá

Bílá lávová zem:

- směs lávové země a kaolinu

- pro citlivou a suchou pokožku obličeje, těla i hlavy

- mimořádně vhodná pro přirozeně světlé i chemicky zesvětlované blond vlasy, na kterých by hnědá lávovka mohla zanechat barevný nádech

- jemnější krémová textura zaručuje snadnější vymývání a větší šetrnost vůči pleti

- pokožku zklidňuje a mírní začervenání

- eliminuje suché šupinky i jiné projevy dehydratace, navíc podporuje přirozenou tvorbu kožního mazu a regeneraci pokožky

Související produkt
Mycí zem, LavaErde 300 g
Logona / 308 Kč
Univerzální mycí zem Lavaerde využívá v péči o pokožku i vlasy mycích schopností jílu. I tu nejcitlivější pokožku i vlasy šetrně myje, odstraňuje nečistoty i přebytečný kožní maz.
Detail produktu