Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Užívejte si v létě - vegansky

Užívejte si v létě - vegansky Ať už jste zapřísáhlí vegani nebo ne, barevné veganské čistě rostlinné kondomy Glyde určitě stojí za vyzkoušení.
Viktorie Kalinová
5,0 5
7

Užívejte si v létě - vegansky zdroj: naturveda.sk

Když jsme se začala zajímat o veganství, logicky jsem začala jídlem. Už u toho se člověk zasekne dost dlouho, protože začne objevovat, kde všude se mohou živočišné složky skrývat. Pak většinou následuje přesun ke kosmetice, módě, úklidovým prostředkům… No a ve chvíli, kdy máte pocit, že už to máte tak nějak zmapované a nemůže vás nic překvapit, tak se vždycky vyvrbí něco, kde byste problém nečekali. Jako jsou třeba kondomy.

Že je hormonální antikoncepce jedna z nejhorších věcí, kterými si těla dobrovolně ničíme, to už je více méně většině lidí jasné. Nicméně pokud nechcete mít doma do pár let Klapzubovu jedenáctku, tak nějak se ta kontracepce řešit musí. A tady opravdu nemáte mnoho na výběr, pokud se nechcete spoléhat na “přirozenou antikoncepci”, která je vlastně jen vytuněné počítání plodných a neplodných dní. Kondom nebo pesar. No a tady právě jako vegan narazíte. Protože když pomineme, že výroba a složky, ze kterých se konvenční kondomy vyrábějí, nejsou zrovna to nejpřírodnější, co lze najít, tak hlavně se při výrobě používá mléčný protein kasein. Může vám to připadat jako trivialita, ale když vynaložíte tolik úsilí na to, abyste vypustili ze svého stravování a kosmetiky produkty mléčného průmyslu, tak zrovna u kondomů se vám žádný kompromis dělat vážně nechce.

Je tady fajn, že se začíná trochu trh přizpůsobovat i těmto - možná trochu specifickým - požadavkům a najdete opravdu čistě rostlinné vegan kondomy. Možná se bojíte, že bude třeba nějak snižovat svoje nároky na uživatelskou příjemnost - tak to tedy opravdu nemusíte. Australská značka Glyde, která se jejich výrobou zabývá už od roku 2006 totiž žádné kompromisy nedělá. A tak u nich najdete kondomy několika velikostí, barev i příchutí.

A jaké jsou jejich výhody oproti konvenční variantě?

  • čistě jen rostlinné materiály
  • příchutě i vůně jsou čistě přírodní květinové či ovocné extrakty v potravinářské kvalitě
  • 4 velikosti - vybere si fakt každý ;-)
  • vůně jsou jemné a přirozené, takže i když se netrefíte přímo do svého či partnerova vkusu, nemusíte se bát žádného nepříjemného zážitku
  • velmi jemný a přirozený povrch
  • příznivá cena

 

Takže se je rozhodně nemusíte bát vyzkoušet, ať už ve veganství jedete, teprve zkoušíte nebo vám vůbec nic neříká. A všechny ty lákavé vůně a veselé barvy jsou pro letní romantické chvíle jako stvořené. Protože když jde o letní hrátky, tak Australané rozhodně vědí, co dělají.