Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Acorelle Opalovací olej 30 SPF

Recenze: Acorelle Opalovací olej 30 SPF Opalovací olej Acorelle obsahuje kombinaci přírodních rostlinných olejů s přirozeným SPF.
Mája Ráblová
5,0 5
11

Recenze: Acorelle Opalovací olej 30 SPF zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Ano, ano. Přírodní opalovací krémy jsou na bázi minerálních filtrů, které jsou účinné především díky tomu, že nepropouští sluneční paprsky přes okem viditelnou (více či méně barvicí) vrstvu na kůži. Proto nejčastější otázka je, jestli existuje nějaký přírodní opalovací krém, co nezanechává na kůži bílou vrstvu. Těžko. A proto sláva všem opalovacím gelům a olejům!

Poměrně dobrou službu udělá i krém, který je jemně tónovaný třeba do bronzova nebo do béžové, žluté a podobně.

Ale pryč od krémů a vpřed, co se hlavních benefitů opalovacích olejů týče:

  • jsou transparentní, na pokožce nezůstává žádný bílý nádech (není postaven na bázi minerálních filtrů)
  • vyživí a regeneruje pokožku, zabraňuje stárnutí kůže
  • skvěle se aplikuje
  • je voděodolný
  • olej urychluje opálení
  • dobře se vsakuje a kůže po něm také mnohem lépe vypadá
  • zabraňuje vysoušení a loupání pokožky

Acorelle je francouzská firma, která je mi velice sympatická svou celou řadou bio produktů s certifikací Ecocert BIO Cosmebio. Je jim velice blízká aromaterapie, používají vysoce kvalitní přírodní suroviny, využívají lokálních zdrojů a netestují na zvířatech. Alkohol ve svých produktech (parfémy, toaletní vody,...) používají ten, co se vyrábí z pšenice, extrakty a esenciální oleje získávají výhradně z bio květů a ovoce.

Přírodních opalovacích olejů na trhu už pár je. V nabídce jsou pro své přirozeně ochranné vlastnosti základní jednodruhové za studena lisované čisté 100% oleje ( malinový, z pšeničných klíčků, z mrkvových semínek, ...), nebo lze sáhnout po formě již umíchané směsi, která je přímo určená pro ochranu před slunečními UVA a UVB paprsky.

Recenze: Acorelle Opalovací olej 30 SPF

Olej Acorelle s ochranou 30 SPF je nažloutlý a velice příjemně se roztírá bez finálního pocitu jakékoliv mastnoty. Co je ihned po otevření víčka produktu dechberoucí (a to myslím opravdu jen a jen pozitivně), je příjemně nasládlá vůně vanilky s mandlí a s květinovo-ovocným podtónem plumérie. Olej se po rozetření nelepí a ihned se vsakuje.

Pokožka je krásně hebká, pružná a působí mnohem zdravějším dojmem. Výrobce uvádí, že ta krásná vůně je navíc 100 % přírodní, takže se nemusíme bát, jako v případě chemických parfemací fotosenzitibilace a následné hyperpigmentace pokožky. Jak už jsem uvedla na začátku, opalovací olej neobsahuje minerální filtr, nanočástice a dokonce ani zinek, který má často za následek ono bílé místní zbarvení u většiny opalovacích produktů. A samozřejmě neobsahuje ani žádné chemické filtry.

Recenze: Acorelle Opalovací olej 30 SPF

Když se blíže podíváme do složení opalovacího oleje, které je 100 % přírodní a z toho 98 % ingrediencí je z certifikováno jako bio, vidíme, že výrobek je celý postaven na karanja oleji. Ten je unikátní díky svému složení bohatému na množství vzácných a prospěšných aminokyselin. Karanja olej se často přidává díky svých účinkům i do luxusnějších produktů proti vráskám. Obsahuje přirozený ochranný UV faktor a chrání pleť dokonce i před tvorbou pigmentových skvrn, které vznikají právě špatnou (obsah fotosenzitibilních látek jako je téměř každá nepřírodní parfemace) nebo nedostatečnou ochranou (nízký faktor, slabá vrstva, ...). Pokud ještě užíváte hormonální antikoncepci (a ta vyprchává z těla několik let), jste právě vy ten nejnáchylnější člověk k trvalým pigmentovým mapám na lícních kostech, bradě, čele, někdy i nose a nejčastěji na rukou.

Bisabolol, složka která zní jako možná chemie, je přitom olej, který pochází z heřmánku pravého (musím podotknout, že heřmánek nesnáším, smrdí mi a na mou občas přecitlivělou pokožku působí velice dráždivě, ale v této formě patří k mým oblíbeným ingrediencím díky zklidňujícím a protizánětlivým účinkům). Krom dalších olejových složek nalezneme ve složení opalovacího oleje třeba i extrakt z propolisu nebo unikátní pylový extrakt.

Recenze: Acorelle Opalovací olej 30 SPF

Díky tomuto úžasnému složení, vůni i textuře nepatří opalovací olej k nejlevnějším, avšak zrovna u tohoto produktu cena odpovídá kvalitě a při představě, že tento olej budu používat výhradně na obličej, mi jistě nějakou dobu vydrží. Samotné tělo můžeme chránit například olejem z pšeničných klíčků (přirozené SPF cca 20), olejem z mrkvových semínek (SPF přibližně 30) a pokud koupíme ve vysoké kvalitě olej lisovaný za studena z malinových zrníček, je možné využít přirozeného SPF až kolem 60. Bambucké máslo nebo kokosový olej je určen spíše na mírné slunce, přirozená ochrana kterou nabízí je nanejvýš SPF 8.

Osobní tip č. 1: Ať koupíme sebedražší UV ochranu, nejzdravější je vyhnout se slunci od 11 hodiny dopolední do minimálně 14, a ideálně do 16 hodiny odpoledne. Pokrývka hlavy a ochrana očí by měla být na přímém slunci samozřejmostí.

Osobní tip č. 2: Oleje s oleji i oleje s krémy se dají mezi sebou docela efektivně míchat. Pokud jste tedy již koupili krém, nebo pokud si nechcete tento olejíček vyplácat během prvních pár dní dovolené, můžete krém v dlani smíchat s pár kapkami opalovacího oleje. Velkou výhodou je, že tím člověk naředí onu nechtěnou bělost a navíc se bude mnohem lépe roztírat.