zdroj: shutterstock.com
Toužíte po krásných hustých vlasech, pevných nelámavých nehtech nebo hustých řasách? Řešení je velice jednoduché, levné a ženy ho znají již po staletí. Používejte ricinový olej! Olej má výborné regenerační účinky nejen na suchou namáhanou pokožku, ale také slabé lámavé vlasy a nehty, hojí je, posiluje a chrání. Ricinový olej je jedním z mála olejů, které jsou vhodné pouze pro vnější použití. Při vnitřním užití byste si koledovali o zdravotní potíže, neboť olej má výrazné projímavé účinky.
Ricinový olej je se získává lisováním ze semen skočce obecného, jinak také ricinu či ricinovníku. Ač jednoletka, skočec dorůstá výšky až 10 metrů a může se pyšnit krásnými červenými listy a žíhanými plody podobnými kaštanu. A právě tyto plody obsahují semínka s prudkým jedem, ricinem, který dokáže během chvíle usmrtit i dospělého člověka. I přes svou jedovatost je ricin v našich zeměpisných šířkách s oblibou pěstován jako okrasný keř. Pro kosmetické účely se olej lisuje zastudena a až poté se zahřívá, aby došlo ke ztrátě jedovatých látek.
Přejít na sekci článku:
Ricin pro zdravou pleť bez nedokonalostí
zdroj: shutterstock.com
Ricinový olej má výborné posilující účinky na pokožku celého těla, vlasů i nehtů díky vysokému podíly kyseliny ricinolejové. Ta oleji dodává jeho typickou vysokou viskozitu a také proslulé výrazné hojivé účinky. Pokožku aktivně regeneruje, hojí a zároveň vyživuje do hloubky. Ricinový olej je tak skvělý pro suchou namáhanou pleť, náchylnou k podráždění a častým alergiím. Výživné složení pleť promašťuje do hloubky, podporuje její přirozené regenerační procesy a uzamyká v ní vlhkost. Pokožka je tak ochráněna před známkami stárnutí a vznikem vrásek. Olej je vhodný pro péči o pleť obličeje i celého těla, eliminuje výskyt ekzémů, dermatitidy i jiných kožních onemocnění.
Skvělé regenerační účinky oceníte také při léčbě jizev, jedno, jestli hlubokých pooperačních či drobných například po neštovicích, kyselina ricinolejová si s nimi spolehlivě poradí. Nejlepší je čistý olej aplikovat rovnou na čerstvou jizvu, ale citelné účinky má olej i na starší jizvy vytvořené před lety. Olej se aplikuje na poškozenou navlhčenou pokožku nejlépe dvakrát denně a lehkou masáží vetře. Blahodárné látky v ricinovém oleji pokožku posílí, zmírní viditelnost jizvy a barevně ji sjednotí s okolní pokožkou. Tento fakt je velice cenný obzvláště v případech čerstvých výrazně viditelných jizev.
Kromě pečujících účinků, ricinový olej prokazatelně léčí pokožku postiženou výskytem bradavic a drobných výrůstků. Pár kapek čistého oleje stačí vmasírovat do postižené pokožky kolem bradavice alespoň dvakrát denně. Díky účinným látkám se bradavice postupně zmenšuje a zhruba do týdne, v závislosti na velikosti, úplně zmizí. Pro úspěšné hubení větších výrůstků se doporučuje pasta z ricinového oleje a prášku do pečiva či jedlé sody. Nespornou výhodou ricinového oleje je jeho šetrnost, ale zároveň účinnost. Na rozdíl od běžných přípravků proti bradavicím prodávaných v lékárnách, olej odstraní pouze bradavici, ale nepoškodí okolní zdravou pokožku.