Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Zubní prášky

Recenze: Zubní prášky Přírodní prášky s obsahem jílu a bylinek od Hloubkové hygieny kůže dokáží šetrně zesvětlit barvu zubů a zároveň pečují o celá ústa.
Mája Ráblová
5,0 5
8

Recenze: Zubní prášky zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Za čtvrtstoletí svého života už jsem několik bělicích zubních výrobků pořídila. Touha po krásném zářivém úsměvu má ovšem svá úskalí. Výraznější výsledek, který byl navíc viditelný po opravdu krátké době užívání, přišel se zubními prášky.

Ty, co jsou běžně k sehnání v drogériích a lékárnách, vinou svého složení nepříjemně odhalují zubní krčky, a ty hrubé abrazivní zase oslabují a ničí sklovinu. Úsměv tudíž budeme mít znatelně bělejší, ale na úkor toho, že nám budou velice bolestivě trnout zuby při studeném, při horkém, při kyselém, při sladkém,... a taky se nám velice zvýší pravděpodobnost napadení zubů kazy.

Všechny díry na trhu mezi běleníhodnými zuby jsou už nejspíš zaplněné. Ne o všech ale dozajista víte. Velice dobrých výsledků člověk dosáhne v kombinaci bělicích prášků a elektrického zubního kartáčku.

Recenze: Zubní prášky

Musím se přiznat že honba za bílými zuby je trochu má osobní obsese. Rozhodně nejsem ten typ, který má předpoklady pro bílé zuby. Většinou jsou na tom dobře právě ti, kterým svítivé bělmo do studených tónů reflektuje pravděpodobnou barvu zubů. My ostatní si musíme pomoci častějším čištěním zubů, častějším než 2x denně. Při čištění zubů je důležitý správný výběr kartáčku. Štětiny směřující do všech možných úhlů, pólů a směrů v různých barvách bychom měli v obchodě obejít obloukem, žádoucí jsou ty, co mají štětinky stejně dlouhé. Kartáček musí být měkký a v kombinaci se zubním práškem to platí čtyřnásob, protože bychom svým zubům mohli nevratně ublížit.

Moc mě potěšilo složení, účinky a chuť citronového zubního prášku Nobilis Tilia, který jsem vyzkoušela zhruba před rokem. Ten by se ovšem měl používat maximálně 2x týdně, jelikož je mírně abrazivní. Ovšem krom bělicího efektu obsahuje především zdraví prospěšné minerály a stopové prvky. Všechny látky ze zubních past, žvýkaček, ústních vod atd. nám jdou totiž díky snadnému vstřebávání cévami pod jazykem hned do krve. Proto bychom měli být obezřetní při výběru a pečlivě číst složení těchto produktů.

Recenze: Zubní prášky

V současné době jsem v dalším levelu přírodnosti, to znamená, že moje kosmetika už neobsahuje žádné škodlivé složky, neobsahuje žádné chemické ingredience, ale především se postupně mění na nejlépe jednosložkové až pětisložkové složení. Nyní upouším od přírodních zubních past a gelů s pro mě zbytečnými pěnidly a sladidly a pořídila jsem si dlouho vyhlížené zubní prášky od Hloubková hygiena kůže. Uznávám, je to trošku zvláštní název firmy, ale tyto prášky jsou opravdu určené na zuby :).

Když jsem vybírala, který z prášků si pořídím, koupila jsem si nakonec všechny tři.

  • Očišťujicí (1)
  • Zpěvňujicí (2)
  • Bělicí (3)
Recenze: Zubní prášky

Každý z nich má jiné složení a vlivem toho samozřejmě rozdílné účinky a také trochu jiné použití.

Očišťujicí prášek č. 1 je na bázi bílého jílu a obsahu protizánětlivé směsi rostlin. Tato kombinace zatočí se zubním plakem a dalšími nečistotami bez jakéhokoliv mechanického nebo chemického podráždění. Bílý jíl na sebe váže nečistoty, neutralizuje kyselost v ústech, kvůli které jsou zuby náchylnější k tvorbě kazů. Třezalka a silice z bílé jedle, smrku ztepilého a borovice lesní mají analgetické účinky. Lékořice je silně antibakteriální, čímž nás ochrání jak od zubního kamene a kazů, ale i od vzniku paradentózy, zatímco máta se šalvějí účinně osvěží dech.

Použití: Mokrý kartáček namočíme do práškové směsi a čistíme zuby jako bychom použili pastu. Pokud chceme o zuby a dásně opravdu pečovat a důkladně je vyčistit, lze z prášku a vody nebo Aloe vera šťávy udělat kašičku a tu nanést na zuby a dásně a nechat působit, dokud je to možné (ideálně 15 minut).

Zpevňujicí prášek č. 2 je opět na bázi bílého jílu a bylinek. Tentokrát se ale poměry a ingredience mírně liší. Tento prášek č. 2 má za úkol postarat se v co největší míře o naše dásně. Zmírňuje jejich otoky, snižuje a časem odstraňuje krvácení dásní a také mírní bolestivost dásní při čištění zubů. Je vhodný jako prevence i akutní pomoc při paradentóze. Dobromysl a meduňka tiší bolesti dásní i zubů, obsažený tymián se pyšní skvělými účinky na drobné i větší ranky, které dezinfikuje a stahuje.

Použití: Mokrý kartáček namočíme do práškové směsi a jemně přejíždíme měkkým kartáčkem po dásních a krčcích. Pokud máme akutní problémy s dásněmi, lze z prášku a vody nebo Aloe vera šťávy udělat kašičku a tu nanést na dásně a zubní krčky, jemně masírovat pouze prstem a poté nechat působit, jak vám čas dovolí (ideálně 15 minut).

Bělicí prášek č. 3 opět kombinuje bílý jíl a bylinné výtažky. Prášek č. 3 jemně čistí zuby a bělí jen do té míry, aby nenarušil sklovinu. Narozdíl od jiných bělicích prostředků snižuje zároveň zvýšenou citlivost zubů. Malé množství, ve kterém je soda bikarbona v tomto prášku obsažena má velice pozvolný zesvětlujicí efekt, proto se nemusíte o svou sklovinu bát. Další zastoupené suroviny se naopak postarají o její ochranu. Fialka vonná pečuje o zdraví dásní, chmel pomáhá tlumit případnou bolest zubů. A jelikož správné čištění se sestává i z pečlivého čištění mezizubních prostorů speciálním kartáčkem a případně i dentální nití, mohou vzniknout ranky, které vyčistí a zcelí tymián, který má silné antibakteriální účinky.

Použití: Mokrý kartáček namočíme do práškové směsi a krouživými pohyby čistíme zuby cca 2 minuty. Výsledek se dostaví velice rychle a to obzvláště při použití všech tří prášků.

Recenze: Zubní prášky

Já osobně čistím ráno práškem očišťujicím a bělicím. Večer použiju prášek očišťujicí a poté prášek zpěvňujicí. Ten krásný pocit vyčištěných zubů je doslova návykový. První týden jsem si neustále musela přejíždět jazykem po zubech abych pokaždé nadšeně zjistila, že jsou hladší a čistší než kdy dřív. Dásně mi krvácejí při čištění mezizubních prostorů daleko méně, zuby mám krásně bílé a neustále mě na to někdo upozorňuje. Tato moje posedlost je tedy na nějakou dobu vyřešena a nyní se mohu zase věnovat nějaké další :).

Osobní tip: Odstraňte ze svého jídelníčku všechny silně zabarvující položky. Těm kraluje především káva, červené víno, ale i černé čaje, sladké limonády, a bohužel (!) i čokoláda. Ani ovoce nezůstane ušetřeno, třeba takové borůvky barví jak ďas. A samozřejmě kouření. Na druhou stranu jablka a jahody zuby čistí a prý i bělí :)!