Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

10 důvodů, proč přejít na ekodrogerii

10 důvodů, proč přejít na ekodrogerii Ekologické čisticí prostředky jsou dalším krokem nejen k opravdu čisté domácnosti bez toxických chemikálií, ale i k čistější planetě.
Viktorie Kalinová
5,0 5
25

10 důvodů, proč přejít na ekodrogerii zdroj: stocksnap.io

Jakmile jednou začnete přemýšlet o tom, co jíte nebo co používáte za kosmetiku, tak už není cesty zpět. Stav sladké nevědomosti už se nevrátí a u blýskavého krémíku se žvýkačkovou vůní nám už navždycky začne blikat před očima kontrolka. A dřív nebo později dojde na ekodrogerii, protože když nechceme jedy jíst, ani si je dávat na kůži, tak s nimi ani nechceme nic čistit a vypouštět je do vody. Proč je lepší vyměnit konvenční úklidové prostředky za jejich ekologickou variantu?

1. Jsou bezpečnější

Protože doopravdy nechcete doma něco, co se bojíte vdechnout, ponořit do toho ruku nebo to nechat neopláchnuté třeba na podlaze, že ne? Doma se má člověk cítit bezpečně a ne se nervovat, jestli po úklidu dostatečně vyvětral koupelnu.

2. Skvěle fungují

Ekologické čisticí prostředky často obsahují jako účinné látky éterické oleje, zejména citrusové. Ty nejen, že krásně odmastí, vyčistí a vyleští, ale navíc působí i antibakteriálně, takže zároveň dezinfikují, často i předcházejí vzniku plísní. Tak, kde potřebujete konvenčních produktů několik, pak často přírodní stačí jen jeden.

3. Opravdu voní

Nejen, že se nemusíte bát nadechnout, ještě se budete nadechovat rádi, protože opravdu čistá ekodrogerie nepoužívá žádné umělé parfemace. Nemusí totiž maskovat hnusný smrad nějaké chemikálie, takže si s klidem vystačí s jemnou vůní obsažených éterických olejů, které vám příjemně provoní byt.

4. Víte, co v nich je

Drogerie totiž nepodléhá tak přísným restrikcím jako kosmetika a výrobce tak nemusí uvádět kompletní složení. Takže můžete číst etikety, jak chcete, ale stejně se nic moc nedozvíte. Proto ti opravdu seriozní výrobci ekodrogerie uvádějí kompletní složení, přestože by nemuseli. Nemají se totiž za co stydět.

5. Neničí životní prostředí

Většina čisticích prostředků páchá na životním prostředí dost nepěkné věci. Jedna věc je, že chceme mít doma uklizeno, ale nemusíme kvůli tomu dělat svinčík někde jinde. Tady je potřeba vybírat docela pečlivě, protože v běžném prodeji je spousta “ekodrogerie”, která je stejné svinstvo jako běžné prostředky. 100% biologicky odbouratelné jsou skutečně jen ty opravdu čisté prostředky jako je třeba Planet Pure.

6. Děti vám konečně pomohou s úklidem

Dokud jsou děti ještě maličké, chtějí pomáhat naprosto se vším a i úklid jim přijde jako velká zábava. Jenže když uklízíte něčím, čeho se bojíte dotknout, tak k tomu určitě nepustíte děti. No a ve chvíli, kdy je k tomu pustit chcete, tak už zase nechtějí ony. Ale stačí vyměnit úklidové prostředky za skutečně čistou ekodrogerii a ukázat dětem už od malička, že úklid je zábava. Bude se vám to časem hodit ;-)

7. Jsou ekonomičtější

Protože spousta z nic je opravdu multifunkčních. Vezměte si takový pomerančový čistič Planet Pure - tím umyjete celý byt, klidně jde nalít i do myčky, pokud vám došly tablety a dokonce v něm i vyperete. A je to koncentrát, takže na běžný úklid ho několikanásobně ředíte podle toho, jak velké znečištění chcete řešit.

8. Jsou etické

To, že neničí ani vaše zdraví, ani životní prostředí, je často jen jedna vrstva. Pak přichází to, že pokud značce není lhostejný dopad jejích produktů na přírodu, tak to samé řeší i při výrobě, kde se snaží eliminovat zbytečný odpad, balit do obalů z recyklovaných plastů nebo využívat lokální suroviny či podporovat různé fair-trade projekty. Stojí za to si zjistit, kdo produkty vyrábí a jakou mají filosofii, neboť toho dotyčného svými penězi podporujete a jeho energie se vašim prostřednictvím šíří dál.

9. Zvednou vám náladu

A to nejen proto, že úklid bude strašná zábava najednou. Ale třeba právě pomerančový olej, který je v ekodrogerii zhusta používaný, je skutečně antidepresivní a přispívá k psychické pohodě a harmonii. Takže tady naopak dýchejte hodně zhluboka :-)

10. Fakt potřebujete další?

Pokud by pro vás byla důležitější forma než obsah, tak tady je zakladatel Planet Pure se svým synem, kvůli kterému celou značku založil - aby mohl žít na čisté planetě. ;-) Forma a obsah mohou být i v harmonii.

10 důvodů, proč přejít na ekodrogerii