Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čistá domácnost i svědomí s Mulieres

Prací mýdlo a tabletky do myčky od Mulieres zdroj: Mulieres

Estonská značka Mulieres je zářným důkazem toho, že udržovat svůj domov čistý, hygienický a voňavý jde i ekologicky, bez zástupu chemických přípravků zvlášť na každý kout domácnosti… kdy používáním všech těchto produktů vzniká toxický koktejl napěchovaný látkami škodících našemu zdraví i přírodě. Jejich posláním je ukázat lidem, že pečovat o domácnost ekologicky jde snadno, pohodlně a účinně a že si naše domácnost vystačí opravdu s málem

Vznik značky

Stejně jako většina eko značek, i Mulieres vznikla vlastně zcela neplánovaně a náhodou - cestu započala estonská rodina s dětmi, která hledala účinné, ale zároveň maximálně šetrné prací prostředky vhodné i pro tu nejcitlivější a alergickou pokožku.

Protože ale nemohli najít nic, co by odpovídalo jejich náročným požadavkům, rozhodli se k radikálnímu kroku a sami vytvořili produkty přesně podle obrazu svého.

A tak vznikly dva klíčové produkty této značky: univerzální čistič a koncentrovaný prací gel, dostupné ve 4 variantách vůní. 

Univerzální čistič Natural a koncentrovaný prací gel od Mulieres

Oprášili tradiční receptury

Zprvu vyráběli své eko prostředky doma v malém množství. Prostřednictvím blízkých a rodinných příslušníků se však tyto vymazlené produkty začaly těšit velké oblibě, kruh nadšenců se rozšiřoval a nyní má Mulieres tisíce spokojených spotřebitelů. Jejich eko produkty v sobě pojí tradiční receptury s moderními metodami. Inspiraci našli v “propadlišti dějin”, když při hledání vhodných surovin a postupů oprášili receptury čisticích a pracích prostředků z 60. let minulého století a dodali jim moderní háv. 

Staví na třech důležitých pilířích

Všechny produkty Mulieres jsou z vysoce kvalitních přírodních surovin, proto se skvěle hodí jak pro osoby s citlivou pokožkou, tak pro alergiky. Nenajdete v nich žádné parabeny, syntetická barviva ani parfemace - aromata jsou vytvořena kombinací kvalitních esenciálních olejů. Čisticí schopnosti pak zajišťuje olivový olej.

Prostředky neobsahují žádné živočišné složky a nejsou testované na zvířatech. Jsou tak zcela vhodné pro vegany. Nesou certifikát Vegan Society a ECOCERT.

Své produkty, které opravdu fungují, balí eko-revolučním způsobem šetrným k životnímu prostředí do recyklovaných kartonových obalů - vnější obal lze i zkompostovat. Plastové části jsou vyrobené z recyklovaného plastu. 

Chtěli bychom, aby si lidé vážili přírodní ekodrogerie nejen proto, že je zdravá pro ně samotné, ale také pro planetu. Rádi bychom pomohli změnit způsob, jakým lidé přemýšlejí o domácích přípravcích. Prostřednictvím Mulieres chceme ukázat, že praní a úklid s šetrnými produkty je stejně snadné jako s těmi konvenčními.”

Vyzkoušeli jsme:

Mulieres tablety do myčky a čističe

Tablety do myčky All in 1

Na účinnost eko tablet do myčky jsem byla hodně zvědavá, jestli opravdu plnohodnotně nahradí ty konvenční chemické. 

Použila jsem je na běžně zašpiněné nádobí bezprostředně po jídle a výsledkem bylo hezky umyté a vyleštěné nádobí, nerozeznatelně od použití klasických tablet do myčky. Nádobí nebylo mastné, po zašedlých šmouhách na skleničkách ani památky.

Když jsem ale tablety schválně použila na zaschlé a více znečištěné nádobí po “velkém vaření”, bylo třeba nádobí lehce předmýt, zde byla účinnost trochu slabší.

Tablety do myčky All in 1 Mulieres

Balení z recyklovaného kartonu obsahuje 25 ks tablet, spotřeba závisí na četnosti mytí. Já osobně pouštím myčku 1x - 2x denně. Tablety jsou zabalené ve zcela rozpustném obalu, takže jsou 100% šetrné k životnímu prostředí a oceňuji i složení pečující o myčku, což prodlužuje její životnost. Určitě u těchto tablet zůstanu. 

Univerzální čistič Natural Mulieres

Univerzální čistič Natural

Vyzkoušet šetrný univerzální čistič pro celou domácnost jsem s nadšením uvítala, protože jsem blázen do uklízení, vše se musí neustále blýskat, vonět, být čisté, uklizené, srovnané… občas si připadám, s trochou nadsázky, jako pan Monk. A eliminovat tak výzbroj čisticích prostředků na co nejmenší množství ušetří jak mou peněženku a zdraví, tak hlavně životní prostředí. A to je oč tu běží.

Takže jsem to doma vzala doslova pěkně od podlahy s čističem Natural. Jeho složení je lehce olejové (obsahuje zmiňovaný olivový olej jakožto čisticí složku), během úklidu nezanechává pocit vysušených rukou. 

Pro svou univerzálnost se dá použít opravdu prakticky na cokoliv, od mytí podlahy, přes koupelnu, vyleštění vodovodních baterií až po umytí ovoce a zeleniny od chemických postřiků. Akorát při úklidu kuchyně jsem měla trošku problém s oblastí okolo sporáku, kdy mi přišlo, že hůř odmašťuje a musela jsem použít silnější koncentrát. 

Čistič má jemnou vůni po jehličí. Zanechá váš byt hezky provoněný což umocňuje příjemný pocit z perfektně uklizeného, útulného domova, ve kterém by se měl člověk vždy cítit maximálně komfortně a bezpečně.