Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Provoněný domov s Kerzenfarm

zdroj: Kerzenfarm

Čich je jedním z našich nejpodceňovanějších smyslů. A přitom věci, které máme asociované s vůněmi prakticky nedokážeme zapomenout - stačí správná vůně a vzpomínka, ať je jakkoliv vzdálená, je zpět. Vůně nás dokáže nejen přenést do minulosti, ale také velmi zpříjemnit přítomnost. Dokáže vytvořit správnou atmosféru a vykouzlit dobrou náladu takřka z ničeho.

Na svoji osobní vůni si většina lidí už dává pozor, ale interiérové vůně jsou stále ještě popelkou, která přichází v plné parádě pouze v den plesu a zbytek roku doma přesívá hrách. A když už, tak stále mnoho lidí sahá po uměle parfemovaných svíčkách či osvěžovačích vzduchu, aniž by brali na vědomí, že to, co tím pádem vdechují, je sice příjemné, ale rozhodně ne neškodné. A přitom zvolit alternativu, která je jak příjemná, tak zdraví neškodná, je tak snadné.

Aromalampa: Skvělý doplněk domácnosti

Aromalampu většina lidí zná, ale zatímco jedni ji využívají pravidelně a život si bez ní neumí představit, tak pro druhé se jedná o trochu zbytečný doplněk, který se hodí možná jako dárek v případě, že opravdu nevíte, co dotyčnému dát. A víte co? Je to tak - pokud skutečně nevíte, čím někoho obdarovat, tak aromalampa je naprosto ideální řešení. 

Proč pořídit aromalampu?

  • Jde o vkusný doplněk do interiéru, který se hodí prakticky všude.
  • S rozsvícenou svíčkou vykouzlí nádherný světelný efekt.
  • Vytvoří jedinečnou atmosféru.
  • Vůně lze měnit podle nálady.

Kapsle do aromalampy

Kapsle do aromalampy od firmy Kerzenfarm nejsou nic jiného než voskové polokoule, které perfektně pasují do misky aromalampy a kromě rostlinného vosku obsahují éterický olej, který se zahříváním vosku uvolňuje. K výrobě kapslí se používá palmového vosku, který má vysoký bod tání, takže se vůně uvolňuje postupně a nepřepaluje se. Použití je velmi snadné, stačí vložit kapsli do aromalampy a dál se už nemusíte o nic starat. Až se olej všechen vypaří a kapsle přestane vonět, je možné ji po vychladnutí vyjmout a vyměnit za novou nebo do ještě tekutého vosku nakapat vlastní éterický olej. Čímž také vzniká možnost “recyklace” již vyhořelé kapsle a vytvoření svojí vlastní vůně na míru.

Palmový olej a výrobky z něj jsou velmi diskutovaným tématem, nicméně veškerý palmový vosk, který firma Kerzenfarm používá, pochází od producentů certifikovaných RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil), což je organizace, která si klade za cíl udržovat produkci palmového oleje v mezích udržitelného rozvoje a přestože bývá občas sama kritizována pro málo razantní přístup, jedná se v současné době o jedinou záruku, že daný palmový olej byl vyprodukován s ohledem na alespoň minimální etické standardy a s přihlédnutím k bazálním zásadám ochrany životního prostředí.