Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Upcyklace s Pura Vida Organic

upcyklované dozy na stole jako kvetinace zdroj: Pura Vida Organic

Na co můžete znovu použít neboli upcyklovat 30 ml dózy od krémů Pura Vida Organic? A co je to vlastně upcyklování? To se dozvíte ve volném překladu článku našich báječných chorvatských kolegů. A pokud budete chtít zjistit více o samotné značce Pura Vida Organic a účincích CBD, spoustu zajímavých informací najdete v našem článku tady.

Co je to upcycling?

Česky upcyklace znamená kreativní přetváření starých věcí na nové nebo hledání jejich alternativního využití. Místo toho, abychom například dózu od krému vyhodili, nebo jen recyklovali její části, dáme jí nový život. Jako synonyma upcyklování se také často používají výrazy jako kreativní opakované použití, vylepšování nebo přeměna odpadových produktů nebo materiálů na něco s lepším nebo úplně novým využitím. Mimochodem, životní prostředí a skládky za upcyklování také poděkují – znamená to pro ně totiž menší zátěž.

Dnes se podíváme na zub 30 ml dózám Pura Vida Organic od krémů s CBD. Obal sám o sobě má minimalistické složení – skleněná dóza, hliníkové víko, štítek z PP (Polypropylenu), takže žádný zbytečný plast.

Jdeme na to

Než začnete pro dózy hledat nové využití, dobře je umyjte. A protože jsou vyrobené jen ze skla a hliníku, můžete je klidně dát do myčky na nádobí nebo je důkladně vymýt v horké vodě s mýdlem.

Upcyklovaná inspirace

Pura Vida Organic upcyklovana doza a koreni
Pura Vida Organic upcyklovana doza jako sperkovnice
Pura Vida Organic upcyklovana doza jako kvetinac

 

  1. Dóza na koření – dózy s víčkem jsou perfektní pro uchování koření a dalších kuchyňských přísad, což určitě potěší všechny domácí kuchtíky.

  2. Stylová šperkovnice – skvěle poslouží také jako šperkovnice na drobné poklady jako jsou mince, sponky do vlasů, pinetky, prstýnky, gumičky apod.

  3. Pomocnice do koupelny – své místo najdou také v koupelně, protože do nich přesně padnou bavlněné tamponky na odličování.

  4. Malý svícen – také z nich může být roztomilý držák na čajové svíčky (náš tip: můžete je pro efekt pomalovat barvami na sklo).

  5. Mini květináč – další originální využití najde dóza na pěstování malých rostlinek. Kromě toho, že vypadají roztomile, oceníte je také jako jedinečné dekorační kousky na skříňce, parapetu nebo třeba na stole.

  6. Cestovní nádobka – nádobka má perfektní skladný rozměr 30 ml, který projde i leteckou kontrolou. Můžete ji tak naplnit čistícím přípravkem, zvlhčovačem nebo tělovým máslem, které můžete vzít všude s sebou.

Čiré sklo je praktické, protože hned budete vědět, co je uvnitř dózy, a tak vždycky najdete to, co zrovna potřebujete.

V Pura Vida je péče o naši modrou planetu jednou z největších vášní. Bez matky přírody bychom totiž neměli přístup k žádné z těchto úžasných přísad, které denně používáme.

Pamatujte, že upcyklace neboli přetváření věcí není žádná dřina, a i když vám to možná může připadat jako malý krůček, i ten může mít obrovský dopad na snížení vaší uhlíkové stopy a snížení odpadu na skládkách. Nikdy si tak nemyslete, že neděláte dost, protože i malé krůčky mohou být velkým přínosem.