Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Designové dřevěné hračky Janod

Janod dřevěné kostky zdroj: Janod

Janod je francouzská značka. V roce 1970 ji založil Louis Janod, který s podnikáním začal v malém městečku Orgelet. Firma se specializuje na výrobu tradičních hraček ze dřeva a lepenky. Obstála ve zkoušce časem přizpůsobením se potřebám dětí, které objevují své první hračky a zároveň probouzí nostalgické vzpomínky v jejich rodičích, kteří s takovými hračkami vyrůstali.

Dodnes patří ke světovým lídrům v oblasti výroby dřevěných hraček, čemuž vděčí dlouholeté tradici, vysoké kvalitě a jedinečnému vizuálu. Díky špičkovému týmu designérů hračky Janod pravidelně vítězí v  designérských soutěžích po celém světě. 

Skvostný nadčasový design hraček je koncipován tak, aby si zachovaly tradičního ducha, ale zároveň byly dostatečně vzhledově atraktivní, zábavné, kreativní, interaktivní, kvalitní a vyhovovaly potřebám dnešních dětí ve věku od 12 měsíců do 9 let. 

Historie značky

Když v roce 1970 Louis Janod zahájil své podnikání, aktivity společnosti se zaměřovaly na výrobu a prodej tradičních dřevěných hraček. Mezi první výrobky patřily nesmrtelné kuželky, legendární jo-jo nebo kolovrátky.

V následujících letech došlo i k mezinárodnímu rozvoji společnosti a také k rozšiřování sortimentu například o produkty z lepenky, puzzle, motorické hračky, skládačky, labyrinty, hudební nástroje nebo ikonického dřevěného koníka. 

Dřevěné hračky od Janod

V roce 2016 získal Janod ocenění za třetí nejoblíbenější značku hraček pro děti mezi maminkami, v roce 2017 se stal vítězem BABY FOREST faun Consumer´s Voice na veletrhu Kind & Jugend v Kolíně nad Rýnem.

V současnosti tvoří tým Janod 75 nadšenců, kteří svým úsilím přispívají k tomu, aby díky jejich kreativním nápadům dětské oči zářily štěstím, kdykoliv po takové dřevěné hračce sáhnou.

Hračky s nádechem nostalgie

Hračky od Janod

V Janod si zakládají na klasickém, přesto nadčasovém designu a zároveň dbají na perfektní kvalitu materiálů. S láskou k tradici tvoří hračky, po kterých vaše děti s nadšením sáhnou pokaždé znovu. Umožňují jim rozvíjet schopnosti jako prostorovou představivost, hmatovou citlivost, poznávat tvary, barvy… a to vše formou hry. Zároveň v nich formují trvalé vzpomínky na radostné dětství.

Kvalita na prvním místě

Interaktivní hračky Janod jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů, hlavně ze dřeva získaného ze zodpovědného lesního hospodářství. Jsou tedy nejen 100% bezpečné, ale také ekologické a vysoce odolné

Recenze: Dřevěná didaktická kostka s motorickým labyrintem

Pestrobarevná kostka je v poměru k dítěti překvapivě velká, bytelná a má bezpečné zaoblené hrany.

Z každé strany mimo té, na které kostka stojí, je vybavena zajímavými prvky a veselými obrázky, které dítě zabaví: vkládačky tvarů pro rozvoj motoriky, provlékací, otáčivé a přesýpací akcenty a motorický labyrint v horní části kostky.

Kostku jsme dostali když bylo dceři 7 měsíců. Již od chvíle, kdy se poprvé sama pokusila vstát ze sedu, ji kostka zaujala, hrála si s ní, prozkoumávala ji, opírala se o ni, ačkoliv je kostka určena dětem až od 1 roku věku.

Nyní je dceři 11 měsíců, již sama chodí a kostka je pro ni stále atraktivním herním doplňkem.

Dítě hrající si s dřevěnou didaktickou kostkou s labyrintem od Janod