Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lanco: Hračky a kousátka z přírodního kaučuku

Produkty pro děti od Lanco zdroj: Lanco

Lanco Toys je rodinný podnik založený v roce 1952 v Barceloně jako první evropská značka hraček z přírodního kaučuku na základě ekologického a řemeslného přístupu.

Umění a příroda ztělesněné v hračce

Zakladatelem je Alfredo Benet - umělec okouzlený tvůrčími možnostmi a řemeslným charakterem přírodního kaučuku, jehož hnacím motorem byla láska k dětem a zvířatům, pro které chtěl vyrobit takové hračky, které budou bezpečné pro ně i životní prostředí

Měkkost a pružnost tohoto materiálu mu připadaly magické, zároveň miloval skutečnost, že má přirozený život a nezanechává na planetě žádnou stopu pro budoucí generace.

O značce

Hračky Lanco jsou výsledkem čistě řemeslného díla, od vývoje až po samotnou výrobu, ze které vychází jedinečně a neopakovatelné hračky a kousátka. 

Společnost pracuje v rámci ekologického a udržitelného přístupu, kdy k výrobě svých produktů používá jen 100% přírodní latex bez obsahu PVC, BPA, ftalátů a DEHP. K barvení hraček pak využívají jen neškodná potravinářská barviva.

Přírodní kaučuk považují za zdroj nekonečné inspirace: jeho vlastnosti vyžadují ruční přístup, respekt k přírodě a pochopení nedokonalosti jako jedinečnosti. Proto je každá jedna hračka unikátní a neopakovatelná, nenapodobitelná… stejně jako lidská bytost.

Přírodní kaučuk - lepší svět

Hračky Lanco jsou vyrobeny výhradně z čistého přírodního kaučuku, který pochází ze stromů Hevea. 

Jde o dokonalou alternativu plastu avšak bez jakýchkoliv škodlivých účinků na zdraví dětí a zanechání stop v životním prostředí. Tyto hračky zkrátka mají duši.

Na jakých principech staví?

Všechny hračky jsou přírodní a biologicky odbouratelné. Ekologický výrobní proces strukturují do fází ruční práce, který zanechává jen zcela zanedbatelnou stopu znečištění. Jejich cílem je probudit v dětech už od raného dětství spojení s přírodou a uměním prostřednictvím hry.

Striktně se drží výroby jen z přírodního kaučuku - nepřidávají žádný jiný materiál, který by jakkoliv ovlivnil jeho vlastnosti, jako je pružnost, měkkost a biologická rozložitelnost. 

To znamená, že tyto hračky vyrobené zcela z přírodních materiálů neobsahují žádné těžké kovy (kadmium, olovo, rtuť, selen, kobalt, hliník, baryum) ani jiné nežádoucí látky, jsou zcela bez toxických složek a tudíž dokonale bezpečné pro malé děti, u kterých je zvykem, že se vše strkají do pusy, což je jejich způsob poznávání světa.

Hračky jsou vyráběny výhradně ručně zkušenými řemeslníky: od vývoje, po tvarování, rafinaci až po konečné zdobení. Každá hračka je proto jedinečným a neopakovatelným dílem poctivé ruční práce.

Prvotní výroba začíná v Maroku - zemi s dlouholetou tradicí řemesel. Poté jsou výrobky dohotoveny v centrále společnosti - v Barceloně ve Španělsku. 

Přes 83 % zaměstnanců zde pracuje už přes 20 let. Vytvářejí pracovní příležitosti pro ženy a pomáhají přerozdělování příjmů v rámci komunity.

 

Udělejte svým dětem i planetě radost s hračkami od Lanco: