Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co je nejlepší pro naše nejmenší

Co je nejlepší pro naše nejmenší Jak vybírat kosmetiku pro naše nejmenší.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
3

Co je nejlepší pro naše nejmenší zdroj: pixabay.com

Dětské péči se věnuje velká pozornost, i když není vždy upřena tím správným směrem. Jak si jinak vysvětlit, že neustále přibývá dětí, které se už rodí s atopickým ekzémem či nějakou alergií, případně se alergie projeví velice brzo v kojeneckém věku. Často si myslíme, že běžné produkty dětské péče, které koupíme v drogerii, musí automaticky splňovat nejpřísnější pravidla složení produktu, ale nemůžeme být dál od pravdy, než je tato domněnka. I v širokém sortimentu péči o děti najdeme produkty průměrné a podprůměrné. Abychom si vybrali pro svá miminka to nejmenší, chce to často obrátit obal produktu a podívat se přímo na složení, které se nám v lahvičce nabízí. Ale kdo se v něm má pořádně vyznat? A co by měly obsahovat dětské přípravky a co naopak ne?

Bylinné extrakty

Sázka na přírodu je sázka na jistotu. Určitě bychom proto neměli podceňovat sílu bylin ani v této moderní době. Výrobci přírodní kosmetiky často využívají bylinné extrakty pro jejich užitečné vlastnosti i k posílení účinků rostlinných olejů. Příroda má ve svém skladě bohatou nabídku bylin a rostlin, které nikdy nemůže nahradit chemická masová výroba. Pro jemnou a citlivou dětskou pokožku je už odjakživa ideální bylinkou heřmánek (Chamomilla Recutita Flower Extract), který má silné zklidňující a protizánětlivé účinky na podrážděnou pokožku, stejně jako měsíček lékařský (Calendula Officinalis Flower Extract) či levandule (Lavandula Angustifolia Flower Extract).

Rostlinné oleje

Rostlinné oleje mají vysoký obsah minerálů a vitaminů, především antioxidantů A, C, E, které chrání citlivou dětskou pokožku před vnějšími škodlivinami a svým obsahem mastných kyselin dokážou nabídnout velkou výživu pro zdravý vývoj pokožky. Jedním z nejvhodnějších a nejlepších olejů pro děti, který lze používat hned od narození a minimálně se na něj vyskytuje alergie, je jemný mandlový olej (Prunus Amygdalus Dulcis Oil). Má silné zklidňující a regenerační účinky a přitom nezanechává mastný film. Další velmi výživný olej je olivový olej (Olea Europaea Oil).

Rostlinná másla

To pravé “mazání” pro citlivou dětskou pokožku se sklonem k vysoušení jsou právě rostlinná másla. Kakaové máslo (Theobroma Cocoa Butter) má vysoký podíl vitaminu E a díky tomu skvěle hydratuje a vyživuje pokožku a také chrání před vnějšími vlivy. Bambucké máslo (Butyrospermum Parkii Butter) má hojivé a zklidňující účinky a velmi dobře hydratuje. Je vhodné právě pro suchou a citlivou pokožku. Přírodní másla se i přes svou tuhou konzistenci rychle vstřebávají do pokožky.

Čemu se vyhnout?

Odpověď je jednoduchá - chemické složky jako sulfáty, které extrémně vysušují a narušují kožní bariéru (např. SLS - Sodium Laureth Sulfate), deriváty ropy (Petrolatum,Mineral Oil, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol), které sice pokožku ochrání, ale zároveň neprodyšně uzamknou a nenabízejí žádnou výživu. Silikony jsou pro děti naprosto zbytečné vzhledem k tomu, že působí pouze povrchově a nejčastější užití mají ve stylingových produktech na vlasy či make-upech, pro děti v nich není nic zdravotně prospěšného. Až budete příště vybírat krém nebo sprchový gel či olej pro své děťátko, zkuste prozkoumat složení produktů a dejte přednost živé přírodě před neživou chemií.