Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dr. Brown's: Vítěz nad kolikami a bolením bříška

Lahvička Dr.Brown zdroj: Biooo.cz

V BiOOO nás všechny spojuje láska k přírodě, zájem o ekologii a snaha o udržitelnost. Náš sortiment dobře známe a produkty také rádi zkoušíme na vlastní kůži, abychom vám je mohli s čistým svědomím doporučit. Tentokrát si pro vás recenzi připravila naše maminka Míša, která lahvičku Natural Flow Options+ testovala na své dceři od 1 do 10 měsíců a v používání lahvičky hodlá pokračovat. Vyzkoušejte ji také a dopřejte svému děťátku dobré trávení a klidný spánek.

V čem jsou lahvičky jiné?

Značka se zrodila v USA, inspiruje se zkušenostmi maminek po celém světě a neustálé inovuje a vyvíjí produkty, které se vyznačují skvělou funkčností pro děti i rodiče. Na celém procesu se podílí i ti nejpovolanější - sami pediatři. 
Věděli jste, že výběr kojenecké lahvičky může mít přímý vliv na neustálý pláč vašeho děťátka? Není snadné najít příčinu ani pro zkušeného pediatra? Bolení bříška, ublinkávání, plynatost, říhání… za tím vším často stojí vzduchové bubliny vznikající při sání mléka z lahvičky. Vlivem kyslíku navíc dochází také k oxidaci důležitých vitamínů v mléce. 

Dr. Brown's přichází s unikátním řešením: speciálně navrženými lahvičkami, které disponují savičkou s antikolikovým systémem.
Skleněné antikolikové lahve se pyšní patentovaným a klinicky testovaným ventilovým systémem optimálního nasávání vzduchu do lahve, který u dětí napomáhá výrazně snížit nepříjemné bolení bříška tím, že brání zavzdušnění přijímané tekutiny. Lahvičky se dají používat s i bez ventilového systému.

Lahvičky Dr.Brown´s
Láhev Options + široké hrdlo, sklo 2 x 270 ml
Dr.Brown´s / 568 Kč
Sada kojeneckých lahví z odolného skla proti rozbití a poškrábání a s patentovaným systémem vnitřní ventilace předchází vzniku koliky, říhání či zvracení. Navíc se díky širokému hrdlu velmi snadno čistí.
Detail produktu

Osobní zkušenost s lahvičkou

Miminko s lahvičkou Dr.Brown's zdroj: Biooo.cz

DR.BROWN´S NATURAL FLOW OPTIONS+ ANTI-COLIC WIDE-NECK GLASS BABY BOTTLE KOJENECKÁ LÁHEV 270 ML

Na umělé mléko jsem přešla už od druhého měsíce věku dcery, protože mě trápily problémy spojené s kojením - počínaje popraskanými bradavkami, přes bolesti v prsou až po zatvrdliny a v kojení nešlo pokračovat.
Sáhla jsem proto po lahvičkách, na které jsem slyšela dobré reference od své kamarádky. Líbily se mi už od první chvíle. Baví mě elegantní skleněný design, možnost výběru mnoho velikostí saviček a co především oceňuji, je ventil pro odvádění vzduchových bublin z tekutiny, čímž jsou tyto lahvičky unikátní a jedinečné.

Lahvičky jsou vyrobeny z odolného tvrzeného skla, savičky z měkkého kvalitního silikonu, kroužek a ventil z plastu a přebal lahvičky z recyklovaného papíru.
Zaujmou už na první pohled. Naživo působí festovně, pevně a odolně, oproti plastovým lahvičkám jsou malinko těžší, ale to je jediné minus, které jim ve výčtu ostatních kladů ihned prominete. 

Co se manipulace týká, lahvička skvěle padne do ruky, má po stranách zúžení a díky širokému hrdlu se dobře čistí, k čištění ventilu je pak přiložen malý speciální kartáček.
Použití lahvičky je jednoduché a komfortní - těsnící kroužek se dobře utahuje i povoluje, má velký poloměr a je členěný, proto neprokluzuje mezi prsty.

Samotná savička je svým tvarem podobná špičce prsu, takže děťátko nemá problém přejít od prsu k lahvičce a naopak. Sama jsem chvíli používala zároveň lahvičku a občas kojila. 

Průtok mléka se pak dá báječně optimalizovat výběrem savičky. Osobně jsem používala level 1 pro věk do 3 měsíců, level 2 pro věk 3 - 6 měsíců, level 3 pro věk 6 - 9 měsíců a aktuálně využíváme level 3 i 4. Na řídké kaše zase sahám po Y-cut savičce (otvor ve tvaru písmene Y), která má širší průtok.

Dcera trpěla na plynatost hned od narození, probiotika nefungovala. Používáním lahviček Dr. Brown's se problémy výrazně eliminovaly. Jak je dcera starší, od 4. měsíce se již více hýbe, přetáčí a kroutí, problém plynatosti postupně vymizel, takže někdy v 6. měsíci věku jsem vyjmula ventil úplně a lahvičky používám bez něj. I čištění je teď rychlejší.

Shrnuto podtrženo - jsem ráda, že jsem tuto lahvičku zvolila a určitě ji mohu s klidným svědomím doporučit všem maminkám, jejichž miminko trápí neduhy spojené s příjmem mléka mimo prs.