Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak pečovat v zimě o dětskou pokožku?

zdroj: Shutterstock

I když už to vypadá, že se blíží jaro, venkovní teploty se stále mění a především v brzkých ranních hodinách se ještě někdy blíží k nule. Proto je potřeba věnovat pozornost péči o pokožku našich nejmenších. Pojďme se tedy společně podívat na několik věcí, které byste měli zvážit až budete vybírat vhodnou péči pro Vašeho drobečka.

Na co vůbec koukat při výběru dětské kosmetiky

Při nákupu kosmetiky pro Vaši ratolest je klíčová volba správného typu krému. Celkově vzato, když vybíráte produkty pro děti, zejména pokud jsou opravdu maličké, volte pokud možno produkty s co nejčistším složením. Vyhněte se látkám jako jsou parabeny, ftaláty a sulfáty, které mohou způsobovat alergické reakce nebo mohou pokožku dráždit. Citlivá dětská pokožka může reagovat i na přítomnost parfemace či silikonů. Parfemace může způsobovat podráždění, zatímco silikony mohou vytvářet jakýsi film na pokožce, který pak brání přirozenému dýchání pokožky. Volte tedy kosmetiku s minimálním nebo žádným obsahem těchto látek. Při výběru kosmetiky pro děti také hledejte produkty, které jsou dermatologicky testovány. To Vám zajistí, že kosmetika byla testována na bezpečnost pro citlivou dětskou pokožku a minimalizuje riziko alergických reakcí.

V zimě hydratujte bez vody

Zima s sebou přináší poměrně náročné podmínky pro dětskou pokožku. Nízké teploty, vlhkost vzduchu a častý vítr mohou dát dětské pokožce pořádně zabrat. Je tedy potřeba ji pravidelně hydratovat. Nenechte se ale zmást. I když vodu pijeme proto, abychom naše tělo hydratovali, v případě pokožky to tak ne vždycky platí. V zimě jsou teploty nízké, a pokud je krém s vysokým obsahem vody aplikován na dětskou pokožku, může voda na pokožce v podstatě zamrznout. To může způsobit podráždění a vysušení pokožky, zejména v případě opakovaného vystavování chladným podmínkám. Takže nevhodně vybraný krém může ve finále způsobit víc škody než užitku. Jemné, mastné krémy jsou tedy naopak ideální pro vytvoření ochranné bariéry proti chladnému větru a vlhkosti.

Co tedy na zimu vyhledávat

Už jsme si tedy řekli, že krémy s obsahem vody na zimu vhodné nejsou. Co ale vhodné je? Hledejte krémy s vyšším obsahem olejů, jako jsou třeba krémy s obsahem mandlového oleje, sezamového oleje, jojobového oleje a dalších. Oleje vyživují pokožku do hloubky a zároveň podporují její přirozené ochranné funkce. Rostlinné oleje za pomoci lanolinu vytvoří na pokožce lehký ochranný film, který pleť brání před vysušováním, podrážděním i nepříznivými vnějšími vlivy. Krém tak lze použít jako ochranu před mrazem i prudkým sluncem v zimních měsících. Do dětské kosmetiky se také často přidává výtažky z měsíčku nebo třeba heřmánku, které mají pečující a zároveň zklidňující účinky. Kromě vhodných krémů je ale důležité pamatovat i na pravidelnou aplikaci produktů s obsahem SPF, tedy ochrany před slunečním zářením. I když ještě léto zdaleka není, sluníčko má sílu i před zimu. Nezapomínejte tedy na ochranu proti UV záření, i když je zima.