Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť Používáte ten správný pleťový krém i v zimě?
Hana Bartušková
3,2 5
6

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť zdroj: shutterstock.com

Určitě je to tak. Určitě máte tu péči o pleť vymakanou. Vyčistit – tonizovat – namazat. A večer hlavně odlíčit, i kdyby padaly trakaře. Protože jenom odlíčená pleť se může v noci regenerovat. To ví snad každý. Stejně tak i víme, jak je to s tím tonikem a pleťovými vodami a že tonizovat se vyplatí. Jak je to ale s pleťovými krémy? A jak je to hlavně s pleťovými krémy v zimě? Máte speciální zimní krém na pleť? A máte v koupelně ten správný?

Přejít na sekci článku:

Nedostatek hydratace

Nedostatek hydratace zdroj: shutterstock.com

Znáte takovou tu pověru, že voda v pleti zamrzá? No to určitě. Umíte si vůbec představit, jaká zima by musela být, aby zamrzlo něco, co je v kůži? A opravdu si myslíte, že v hydratačních krémech je té vody tolik? Voda z krému v pleti nezamrzá. Naopak pokožce mnohem více škodíte tím, že ji nedostatečně hydratujete. Dehydratovaná pokožka stárne rychleji, pomaleji se regeneruje a tvoří se vrásky. Takže v zimě na hydratační krém určitě nezapomínejte.

Jaký ale vybrat? Lehká gelová konzistence, která vám tak vyhovovala v létě, možná nebude tím pravým ořechovým. Sáhněte po něčem hutnějším. Sice na bázi vody, Aloe vera nebo jiné přírodní šťávy, ale s obsahem rostlinných olejů a přírodních másel. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim, vnitřní hydratace je stejně důležitá jako ta vnější. Takže pěkně se skleničkou čisté vody – připijme si na zdraví. A že vám hydratační krém ve studeném počasí nestačí? Přidejte k hydrataci i ochranu.

 

Související produkt
Hydratační pleťový olej, Superseed 30 ml
MÁDARA / 1574 Kč
Hydratační pleťový olej pečuje o jemnou tenkou pokožku, dodává jí potřebné živiny i hydrataci a současně chrání před podrážděním a začervenáním. Vhodný i pro nejcitlivější pokožku.
Detail produktu