Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť Používáte ten správný pleťový krém i v zimě?
Hana Bartušková
3,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Zapomínáte na typ své pleti

Zapomínáte na typ své pleti zdroj: shutterstock.com

Cokoliv z těchto obecných rad vám bude na nic, pokud nebudete respektovat odlišnosti a vlastnosti své vlastní pleti. Co platí pro vaši kamarádku, totiž vůbec nemusí platit pro vás. Navíc víte o tom, že typ pleti se může změnit? Ať už vlivem ročního období, tak i stárnutím pokožky. Stejně tak se vlastnosti pleti mění při nesprávné péči a při zanedbávání pleťové péče. Mastnou pokožku totiž klidně můžete vysušit, nebo naopak suchá se začne přehnaně mastit.

Proto snad nejdůležitějším pravidlem při péči o pleť je naslouchat své vlastní pokožce a tomu přizpůsobovat momentální péči. Chodíte každý den v tom samém oblečení? Asi ne, alespoň občas ho vyměníte... tak proč si mazat každý den na pleť to samé. Vyhovuje vám vaše současná péče? Fajn, je to jako oblíbené tričko, co nosíte do roztrhání. Máte ale pocit, že to by to mohlo být lepší? Zkuste pokožce naslouchat. Možná potřebuje čas od času pořádně namazat. A nebo přidat kyselinový peeling. Prostě jakoukoliv pleťovou péči přizpůsobte svému momentálnímu typu pleti a jejím potřebám.

Související produkt
Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami, Peel 60 ml
MÁDARA / 734 Kč
Rozjasňující peelingová maska s kyselinou mléčnou stimuluje regeneraci buněk, sjednocuje tón pleti, vyhlazuje jemné linky, zjemňuje pokožku a zmírňuje akné.
Detail produktu