Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť Používáte ten správný pleťový krém i v zimě?
Hana Bartušková
3,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Nedostatek ochrany

Nedostatek ochrany zdroj: shutterstock.com

Často se to plete. Hydratační krém a výživný krém. Obojí je to totiž krém a obojí se prostě maže na pleť. Ale jejich funkce je jiná. Hydratační krém především dodává pleti vodu. Je vhodný pro každý typ pleti a každý typ pleti by měl hydratační krém používat pravidelně každý den. Výživný krém je jiný. Je určený především pro suchou nebo starší pleť, které pomáhá se vyrovnat s nedostatkem kožního mazu a podporuje její ochranu v chladu a mrazu. Alespoň občas máme v zimě pleť suchou všichni, takže výživný krém v zimním období určitě potřebujeme.

Výživné krémy jsou většinou na bázi olejů nebo přírodních másel. Můžou obsahovat vodu nebo Aloe vera, ale většinou jen malé množství, které usnadňuje třeba roztíratelnost a vstřebatelnost krému. Největším hitem jsou pak v poslední době krémy úplně bez vody. Rozhodně ale nenahrazujte v péči hydratační krém tím výživným. Nejdříve hydratovat a poté chránit a vyživit. Přes den hutný výživný krém funguje proti mrazu, chladu, větru a dešti, v noci podporuje regeneraci a dodává pleti nutné živiny.

BIOOOtip: Bojíte se, že vám na mastném výživném ochranném krému nebude držet make-up? Místo výživného ochranného krému si pořiďte make-up na bázi oleje, který pokožku ochrání stejně dobře. Svého oblíbeného make-upu se vzdávat nechcete a ochranný krém už máte doma? Aplikujte mastný krém až na kompletní líčení, než půjdete ven. Malé množství mastného krému zahřejte v dlaních třením o sebe a poté lehce přikládejte mastné dlaně k pleti. Líčení se nepoškodí, naopak ho osvěžíte a prodloužíte i jeho trvanlivost, zatímco pokožku ochráníte proti mrazu.

Související produkt
Kosatcový noční krém 30 ml
Weleda / 419 Kč
Noční kosatcový krém vyživuje a chrání normální a suchou pleť a současně podporuje přirozenou hydrataci pokožky, zabraňuje přílišnému vysoušení a olupování. Pokožka tak získá zdravý a bezchybný vzhled .
Detail produktu