Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť

7 smrtelných hříchů při zimní péči o pleť Používáte ten správný pleťový krém i v zimě?
Hana Bartušková
3,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Nesprávně vybraná pleťová péče

Nesprávně vybraná pleťová péče zdroj: shutterstock.com

Takže pleťový krém. Hydratační a výživný. Proč si to vlastně neplést? Když budete v zimě jenom vyživovat a hydrataci dáte k ledu až do jara, tak je možné, že i když suchou pleť nemáte, tak najednou tak bude vypadat. Bude dehydratovaná, šupinkatá, může být podrážděná. Může se začít tvořit akné, pupínky nebo černé tečky. Proto je hydratace důležitá i v zimě.

BIOOOtip: Nechcete na sebe mazat dva krémy a chcete zachovat minimalistickou poličku v koupelně? Potřebu hydratačního krému můžete obejít tím, že hutný máslový a olejový krém budete nanášet na vlhkou pleť.

A jak je to vlastně s tím výživným krémem? Opravdu ho potřebuje každý typ pleti? No... to opravdu záleží. Hlavně pokud vezmeme v úvahu letošní styl zimy, tak možná hutný výživný krém zatím potřeba nebyl. Pokud nemáte suchou nebo citlivou pleť, tak si vystačíte i s lehčími formami krémů. V mrazu, silném větru nebo během sněhové vichřice ale po ochranném krému raději sáhněte i s mastnou pleti. Nemusíte ho třeba ani nanášet na celý obličej, stačí malé množství na nos, rty a tváře, čelo stejně schováte pod čepici a bradu zase do šály.