Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na prdíky s kmínem

Na prdíky s kmínem Co dělat s novorozeneckou kolikou.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Na prdíky s kmínem zdroj: shutterstock.com

Překvapí to snad všechny novopečené rodiče a sebere to spánek všem v okolí. Dny to vyplní pláčem a vezme vám to životní jistoty, jako je možnost dojít si nerušeně na záchod nebo si objednat pořádně pálivé kung-pao u místního Číňana. Co je to?

Novorozenecká kolika. Lidově se tomu říká pěkně prdíky. Protože přesně o nějaký ten prd v tomto případě jde. A když není prd, tak je to všechno dost naprd.

Přejít na sekci článku:

Trápení s novorozencem

Trápení s novorozencem zdroj: shutterstock.com

Nadýmání bříška u novorozenců je způsobeno nedozrálým trávicím traktem, ve kterém se tvoří plyny. Ty tlačí v bříšku a děťátko proti tomu může dělat jenom jediné, protože vyprdět to prostě ještě nedokáže. A tak usedavě pláče. Můžeme se vyjádřit i tak, že ten spratek pořád jen řve a ani k tomu nemá důvod. K tomu se svíjí, většinou kope nožičkama a vůbec se mimi celé kroutí, protože ho prostě bolí bříško.

Pomáhá s miminkem zacvičit a uvolnit tak plyny. Pokud kojíte, tak byste si měly nechat záležet na jídle a vyhýbat se nadýmavým potravinám. Když se touto radou budete řídit, tak z jídelníčku vyloučíte všechno ovoce a zeleninu, cibuli, česnek i další koření, pečivo čerstvé a raději i staré... dobrovolně se tedy dáte na breathariánství a stejně to nepomůže. Dobrou zprávou je, že děti z toho vyrostou, koliky většinou trvají něco málo přes tři měsíce... a během té doby vám může pomoct třeba i kmín.

Takže jak si poradit přírodně s novorozeneckou kolikou? Zkuste kmín. A když to nebude fungovat, tak zkuste kmínový olej.