Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na prdíky s kmínem

Na prdíky s kmínem Co dělat s novorozeneckou kolikou.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Jděte na to s kmínovou masáží

Jděte na to s kmínovou masáží zdroj: shutterstock.com

A kdyby náhodou změna v jídelníčku nezabrala? Jděte na to s masáží. Dětským bolavým bříškům ulevují dvě věci, teplo a pohyb. Některým dětem tak stačí přiložit na bříško teplý obklad a hned se jim uleví. Jiným zase pomáhá zacvičit s nožičkama, které pokrčíte a přitlačíte na bříško. To fyzicky uvolní plyn, a pomůžete tak dítěti se vyprdět. A vyzkoušet můžete i kmínovou masáž.

Pro malé děti užívejte kmínový olej vždy zředěný jiným rostlinným olejem, sáhněte třeba po kokosovém nebo mandlovém. Směs olejů nejdřív zahřejte, lahvičku dejte do vodní lázně nebo zahřejte malé množství oleje alespoň v dlaních. Teplé dlaně pak přiložte na bříško a jemně masírujte. Masáž provádějte krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček. Teplo a masáž pomůžou uvolnit plyny ve střevech, přidaný kmínový olej působí proti nadýmání a uvolňuje. Pak už stačí jenom trošku zacvičit, znovu promasírovat bříško a uvidíte, že se děťátku uleví.