Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Toto léto bez opruzenin

Přejít na sekci článku:

… a vhodný krém na prdelku

… a vhodný krém na prdelku zdroj: shutterstock.com

Krémy na opruzeniny nejčastěji obsahují velké množství zinku. Díky tomu mají hutnou konzistenci a především bílou barvu. Krém je opravdu hustý, špatně se rozmazává a zanechává bílou stopu. To je právě zinek, který slouží jako ochrana pokožky a navíc i podporuje regeneraci a hojení. Díky hutné konzistenci krém dlouho vydrží na pokožce, nevsakuje se, ale slouží právě jako vnější ochrana před agresivní močí a stolicí.

V krémech proti opruzeninám dále najdete i výživné látky, které na rozdíl od zinku pronikají hlouběji do pokožky a podporují regeneraci. Rostlinné oleje i másla tak pokožku posilují a brání dalšímu poškození zevnitř. Pravidelným používáním krému zabráníte vzniku větších opruzenin, případně urychlíte jejich hojení a obnovu pokožky.

Alternativou krémů jsou dětské pudry. Ty obsahují často také zinek, případně další minerály, jako je slída nebo mastek. Nebo nadrcené přírodní jíly. Tyto látky všechny absorbují mastnotu a tekutiny, tak pomáhají udržovat pokožku suchou a předcházejí vzniku opruzenin. Pudry slouží spíše jako prevence. A je možné je použít nejen na prdelku, ale také na další místa, kde hrozí vznik opruzenin, jako je například krk, podpaží nebo ty roztomilé novorozenecké faldíky.