Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 nástrah, které na vás číhají v těhotenství a jak je přežít

5 nástrah, které na vás číhají v těhotenství a jak je přežít Téměř každá žena se bojí, že se její tělo po porodu nevrátí do původní podoby.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Zácpa v těhotenství a po porodu

Zácpa v těhotenství a po porodu zdroj: shutterstock.com

Zácpu v těhotenství mají na svědomí hormony, které mají za úkol uvolňovat svalstvo dělohy. To někdy dělají tak svědomitě, že při tom uvolňují i hladké svalstvo střev. Jejich pohyb je pak pomalejší, jejich obsah v nich zůstává déle a stěny střeva z něj vysají i více vody a kvůli tomu je i stolice pevnější. Pohodovému trávení moc nepřidává ani rostoucí děloha, která utiskuje střeva a konečník. Po porodu může být zácpa i psychického rázu. Zvláště u žen, co prožily komplikovaný porod a mají poraněné porodní cesty. Protože jsou celé rozbolavělé a bojí se na toaletě vyvinout jakýkoliv tlak, mohou mít problémy nejen se zácpou, ale i s močením. Problém s dlouhodobou zácpou je nutné zavčas řešit, protože by jinak mohla přerůst v hemoroidy.

Během těhotenství a po porodu vám ulehčí vyprazdňování semínka bohatá na nenasycené mastné kyseliny a vlákninu. Výborná jsou chia, konopná, lněná semínka a také psyllium, které je složeno ze slupek jitrocele indického. Pokud trpíte zácpou po porodu a má spíš psychické příčiny, poporodní šok vám pomůže překonat Bachova esence Snědek okoličnatý (Star of Bethlenem). Zmírňuje následky přestálých fyzický i psychických traumat. Do porodnice si potom nechte raději přinést vlastní jídlo. Strava ve většině nemocnic totiž zrovna není vzorovou ukázkou zdravého jídelníčku. Ovoce, zelenina, kvalitní celozrnné pečivo, zakysané nápoje a zmíněná semínka vám pomůžou jít bez problémů na stranu. Navíc nebudete svoje zažívání zatěžovat smaženým řízkem nebo UHO a bříško svého miminka trápit kyselicí nebo fazolovou polévkou.

Související produkt
Esence Star of Bethlehem 20 ml
Dr. Bach / 360 Kč
Tato esence pomáhá neutralizovat následky šoku a traumat, ať se jedná o mentální nebo fyzické. Esence velmi účinně tiší i zármutek pozůstalých při úmrtí někoho blízkého.
Detail produktu