Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 čistě přírodních látek, které vám pomůžou proti strijím

6 čistě přírodních látek, které vám pomůžou proti strijím zdroj: shutterstock.com

Strije se česky nazývají pajizévky. Jsou to drobné trhlinky v kůži, které vznikají při rychlých změnách tělesné hmotnosti díky roztahování kůže. Strije se většinou tvoří během těhotenství, s tím, jak roste miminko v bříšku, se napíná pokožka a vznikají právě strije. Strije ale můžou také vzniknout, když třeba výrazně přiberete. Strije se také často tvoří u dívek v pubertě, když rychle rostou.

Strije nejčastěji vznikají na břiše, na stehnech nebo na bocích. V těhotenství vznikají i na prsou, která zvětšují svůj objem, jak se nalévají mlékem. Strije jsou pouze kosmetický problém, nepředstavují žádné zdravotní omezení. Ale hezky nevypadají, to zase ne. Problém ovšem je ten, že už jednou vzniklé strije nedokáže nic odstranit. Strije jsou totiž trvalé poškození pokožky v hlubších vrstvách, které už nejde regenerovat a pokožku nelze zacelit.

Proto je také jedním z nejúčinnějších pomocníků proti strijím důkladná prevence. Strijí se totiž zbavíte pouze tak, že dostatečně zvýšíte elasticitu pokožky, takže ani žádné strije nevzniknou. Prevence strijí je obzvláště důležitá především v období těhotenství. Doporučuje se mazat problematické partie, jako je břicho, boky a prsa už od prvního trimestru alespoň dvakrát denně. Můžete si samozřejmě koupit na těhotenské mazání a prevenci strijí speciálně určené krémy a masážní oleje. A nebo se spolehněte na sílu obyčejných přírodních složek.

Přejít na sekci článku:

Bambucké máslo pro tradici

Bambucké máslo pro tradici zdroj: shutterstock.com

Bambucké máslo patří k tradičním pečujícím surovinám. Sice ne u nás, ale v Africe ho místní ženy používají už celá staletí. Mažou s ním pokožku sebe i miminek, mažou s ním vlasy nebo s ním i vaří. Bambucké máslo využijete především na suchou pokožku, pomaleji se totiž vsakuje a je výživné a mastné. Na druhou stranu, ale velmi účinně zvyšuje elasticitu pokožky, ne nadarmo je právě bambucké máslo součástí všech možných průmyslově vyráběných mazadel proti strijím. Velkou výhodou čistého bambuckého másla je to, že nemá výraznou vůni, takže například nepřehluší váš oblíbený parfém ani nepůsobí nějak rušivě.

Související produkt
Balzám bio karité Bambucké máslo 50 ml
Saloos / 135 Kč
Bambucké máslo je zázračné. Dokonale hydratuje, zjemňuje a regeneruje suchou a popraskanou kůži a chrání ji. Působí blahodárně na pleť postiženou ekzémy a lupénkou. Je vhodné i pro malé děti.
Detail produktu