Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7x o kosmetice, které se raději v těhotenství vyhněte

7x o kosmetice, které se raději v těhotenství vyhněte V těhotenství je vhodné se některé kosmetice vyhnout.
Hana Bartušková
2,5 5
2

7x o kosmetice, které se raději v těhotenství vyhněte zdroj: shutterstock.com

Těhotenství je krásné. Současná doba ovšem klade mnohá omezení na těhotné ženy. Vše pro zdraví miminka. Těhotenské vitaminy, doporučené i nedoporučené potraviny, bez alkoholu a bez cigaret, zakázané aktivity a další. Je toho dlouhý seznam, který každý z doktorů upraví podle svého přístupu. A víte o tom, že i v kosmetice existují látky a produkty, kterým je lepší se v těhotenství vyhnout? Pro krásu nastávající maminky i zdraví miminka.

Přejít na sekci článku:

Chemikálie všeobecně

Chemikálie všeobecně zdroj: shutterstock.com

Parabeny, ftaláty, DHA nebo triclosan patří mezi nejčastěji zmiňované. Tyto látky mají špatnou pověst i v obyčejné pečující kosmetice a často je doporučováno se jim vyhýbat tak všeobecně. Dráždí pokožku, můžou způsobovat kožní problémy, ale také můžou mít vliv na celkový stav organismu, v těhotenství mohou ovlivňovat i vývoj plodu. Proto se doporučuje těmto látkám vyhýbat. Zkuste tedy v těhotenství při péči o pleť, vlasy, pokožku a strie sáhnout raději spíše po přírodních variantách. Vyhnete se tak škodlivým chemikáliím, přitom ale pokožku o nic neošidíte.