Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cesta k přirozenému početí

Cesta k přirozenému početí Mnoho žen kolem 30 má problém s přirozeným početím, protože po mnoho let užívaly hormonální antikoncepci.
Pavlína Klaudová
3,5 5
13

Cesta k přirozenému početí zdroj: shutterstock.com

V životě každé mladé ženy nastane okamžik, kdy začne přemýšlet o tom, že by se stala matkou. V současné době se ale musíme potýkat s fenoménem, který značně ztěžuje šanci na otěhotnění. Již mnohokrát byly diskutovány nedobré vlivy dlouhodobého užívání hormonální antikoncepce na reprodukční činnost žen. Ženy ve věku kolem 30 let končí nejčastěji na klinikách provádějících umělé oplodnění. Důvodem je fakt, že tyto ženy neměly klasickou periodu třeba patnáct let, protože z různých důvodů užívaly hormonální antikoncepci. Není proto divu, že po zhlédnutí různých pořadů a přečtení článků, které nejsou zrovna příznivé, narůstá panika mezi těmi, které se rozhodly otěhotnět.

V naší společnosti je stále silně zakořeněná určitá představa, která vede cestou, jež nutí ženy spoléhat se čistě na medicínské postupy a farmaceutický průmysl. Takže po mnohaletém tlumení přirozené hormonální činnosti se snažíme tělo nastartovat dalšími dávkami chemických hormonů a vitaminů, abychom opět uschopnili jeho reprodukční funkce. Jedná se o zásahy, které v žádném případě neprospívají tělu. A ne vždy se tímto konáním podaří toužebně očekávaný výsledek zrealizovat, protože spolu s různými vyšetřeními narůstá stresová hladina hypotetické rodičky.

Budoucí matka by si měla uvědomit, že existuje možná zdlouhavější, ale často efektivnější možnost, vědomá cesta, jak se připravit na mateřství. Musí ovšem počítat s tím, že nic není jenom tak a je potřeba systematicky a postupně zasadit do mozaiky jménem těhotenství částečky, které spolu budou tvořit harmonický celek. Mnoho se u nás mluví o znečištěné vodě, špatných potravinách a také nedobrých stravovacích návycích. To vše může samozřejmě ovlivňovat schopnost otěhotnět. V seriálu o cestě k těhotenství, vědomému přirozenému porodu a mateřství, si budeme rozebírat jednotlivé části našeho puzzle. Stavbu skládačky musíme něčím započít a prvním dílkem může být fakt, že se mladá budoucí matka zamyslí nad tím, jakou kosmetiku používá. Neboť nevhodné složení plné chemie je jedním z řady faktorů, proč naše tělo protestuje. Začátkem očisty, kterou je dobré před otěhotněním podstoupit, může být právě to, že proberete svoji kosmetickou taštičku a nahradíme své pečující, pěstící a dekorativní produkty kvalitní přírodní kosmetikou. Tělo vám určitě poděkuje.

Častým argumentem, proč ženy nepoužívají přírodní kosmetiku, bývá tvrzení, že je drahá. Ano, v mnohých případech je dražší než chemická, ale je více šetrná k přírodě, její odbourávání, když se dostane do vody, je snadnější, postupy, kterými je vyráběna zaručují, že její produkce nezanechává tak velkou ekologickou stopu. Existují však zábavné a levnější varianty, kterými můžeme posloužit svojí pleti. Mnoho žen objevilo používání rostlinných olejů, které mohou míchat s éterickými oleji (ty určitě dobře pomohou při odbourávání stresu). Mnohé z nich pak zjistí, že jim chemická kosmetika, včetně parfémů již nevoní, protože se jejich čichové buňky přeorientují na čisté vůně přírody a že tento stav nezávisí na fázi periody, v které se zrovna daná žena nachází. Zjišťují, že přírodní produkty mohou používat kdykoliv,, aniž by jim nevoněly nebo dokonce byly odporné.

Ve fázi zbavení se staré kosmetiky plné parabenů a dalších věcí, které jsou všechno jiné, jen ne dobrota pro naši pokožku, můžeme experimentovat a postupně si nacházet tu nejlepší možnou péči, jež nám bude vonět, bude nás bavit a určitě se bude líbit i našemu okolí. Dokonce i ty ženy, které trpí alergiemi a při používání syntetických parfémů se potýkají s podrážděním díky jejich nepřirozeně těžké vůni a mnohým chemickým složkám, snáší mnohem lépe přírodní parfémy.

V detoxikačním procesu, který si popíšeme v dalším článku, pro vás bude změna kosmetické péče jistě příjemným začátkem a prvním pomyslným kamínkem do mozaiky, které se říká vědomé těhotenství.