Jen si tak trošku šplíchnout

4,0 5
5

Jen si tak trošku šplíchnoutzdroj: shutterstock.com

Jakákoliv voda ve spreji patří mezi takové letní stálice. Minerální, květová, květinová nebo jen tak obyčejná voda v nádobce s rozprašovačem. Osvěžuje, tonizuje, pomáhá hydratovat pleť, fixuje make-up. Pomůže vám s péčí o pleť, zlepší vaše líčení a osvěží vás v horku. Určitě víte, jak vodu s rozprašovačem používat, ale využíváte opravdu všechny možnosti takové vody? A víte, kdy je to nejlepší?

Ráno před nalíčením

Jen malinko vody a make-up se vám bude nanášet pohodlněji. Voda totiž slouží jako velmi efektivní, ale přitom levný podklad pod make-up. Jak to funguje? Malá vodní sprška ráno pomůže krému, aby se rychleji vstřebal, a tak připraví pleť na další líčení. Skvěle to funguje, pokud používáte minerální make-up, ten totiž potřebuje před nanesením dokonale hladkou pleť. Ale s těmi krémovými a tekutými to taky funguje.

Ráno po nalíčení

Voda ve spreji navíc poslouží i jako fixace líčení. Stačí nanést make-up a přepudrovat. A hned potom se přestříkněte. Voda pomůže make-upu i pudru lépe přilnout k pleti a propojit všechny vrstvy líčení. Díky tomu bude líčení vypadat přirozeněji a navíc mnohem déle vydrží. Chcete vrstvit minerální make-up pro větší krytí a bojíte se masky? Naneste vždy tenkou vrstvu minerálů, pleť přestříkněte květinovou vodou a pak teprve nanášejte další vrstvu.

V poledne po obědě

Pokud máte pocit, že vás sytý oběd nějak unavil, a na odpoledního šlofíka není čas, tak voda ve spreji poslouží jako osvěžení a lehké nakopnutí energií do druhé půlky dne. Sprška vody probudí, pomůže energizovat smysly a dodá vám náladu a sílu pro náročné pracovní odpoledne. Odpolední únava nemá totiž proti trošce vody šanci.

Odpoledne před pracovní schůzkou

Čeká vás odpoledne důležitá schůzka a máte pocit, že vaše líčení by si zasloužilo trošku oživit? Stačí sáhnout po jemné vodě v rozprašovači. Ta totiž dokáže pokožku částečně zmatnit, pomůže bojovat proti nadměrné mastnotě a hydratuje. To ale není vše, voda osvěží make-up, dodá mu lehké rozjasnění a pokud se v teplém počasí zapotíte, tak funguje i jako alternativa k matujícím papírkům.

Navečer, až přijdete domů

Znáte ten pocit, kdy přijdete večer domů a venku je teplo, chcete se hned svléknout a vlézt do sprchy, ale zatím na to nemáte sílu? A tak se svalíte na gauči a čekáte, až ta únava alespoň trošku přejde. Tak mezitím sáhněte i po lahvičce s květovou vodou a rozprašovačem, jedno malé šplíchnutí dodá energii a sílu pro nadcházející večer. Chcete toho víc? Skladujte doma pleťovou vodu v ledničce, po horkém upoceném dni studená sprška potěší ještě víc.

Večer po odlíčení

Po odlíčení a vyčištění pleti je vhodné pokožku tonizovat. A to právě skvěle zvládne voda ve spreji. Snadno se nanáší rozprašovačem, takže pokožku nebudete zbytečně namáhat vatou a třením. Květinové vody dodají hydrataci a pomůžou tonizovat unavené póry. Navíc na takto navlhčenou pleť můžete hned nanést pleťový olej. Pro dokonalou hydrataci.

Večer jako poslední krok v péči

Chcete jít spát, ale ještě se vám zcela nevsákl do pleti večerní olej nebo pečující balzám? Zkuste pleť přestříknout vodou ve spreji. Ta urychlí vsakování oleje i mastných krémů, navíc pleti dodá ještě další dávku hydratace a péče. Stačí počkat, až se voda vsákne, a můžete jít spát.