Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jen si tak trošku šplíchnout

Jen si tak trošku šplíchnout Na co všechno můžete použít vodu ve spreji?
Hana Bartušková
4,0 5
5

Jen si tak trošku šplíchnout zdroj: shutterstock.com

Jakákoliv voda ve spreji patří mezi takové letní stálice. Minerální, květová, květinová nebo jen tak obyčejná voda v nádobce s rozprašovačem. Osvěžuje, tonizuje, pomáhá hydratovat pleť, fixuje make-up. Pomůže vám s péčí o pleť, zlepší vaše líčení a osvěží vás v horku. Určitě víte, jak vodu s rozprašovačem používat, ale využíváte opravdu všechny možnosti takové vody? A víte, kdy je to nejlepší?

Ráno před nalíčením

Jen malinko vody a make-up se vám bude nanášet pohodlněji. Voda totiž slouží jako velmi efektivní, ale přitom levný podklad pod make-up. Jak to funguje? Malá vodní sprška ráno pomůže krému, aby se rychleji vstřebal, a tak připraví pleť na další líčení. Skvěle to funguje, pokud používáte minerální make-up, ten totiž potřebuje před nanesením dokonale hladkou pleť. Ale s těmi krémovými a tekutými to taky funguje.

Ráno po nalíčení

Voda ve spreji navíc poslouží i jako fixace líčení. Stačí nanést make-up a přepudrovat. A hned potom se přestříkněte. Voda pomůže make-upu i pudru lépe přilnout k pleti a propojit všechny vrstvy líčení. Díky tomu bude líčení vypadat přirozeněji a navíc mnohem déle vydrží. Chcete vrstvit minerální make-up pro větší krytí a bojíte se masky? Naneste vždy tenkou vrstvu minerálů, pleť přestříkněte květinovou vodou a pak teprve nanášejte další vrstvu.

V poledne po obědě

Pokud máte pocit, že vás sytý oběd nějak unavil, a na odpoledního šlofíka není čas, tak voda ve spreji poslouží jako osvěžení a lehké nakopnutí energií do druhé půlky dne. Sprška vody probudí, pomůže energizovat smysly a dodá vám náladu a sílu pro náročné pracovní odpoledne. Odpolední únava nemá totiž proti trošce vody šanci.

Odpoledne před pracovní schůzkou

Čeká vás odpoledne důležitá schůzka a máte pocit, že vaše líčení by si zasloužilo trošku oživit? Stačí sáhnout po jemné vodě v rozprašovači. Ta totiž dokáže pokožku částečně zmatnit, pomůže bojovat proti nadměrné mastnotě a hydratuje. To ale není vše, voda osvěží make-up, dodá mu lehké rozjasnění a pokud se v teplém počasí zapotíte, tak funguje i jako alternativa k matujícím papírkům.

Navečer, až přijdete domů

Znáte ten pocit, kdy přijdete večer domů a venku je teplo, chcete se hned svléknout a vlézt do sprchy, ale zatím na to nemáte sílu? A tak se svalíte na gauči a čekáte, až ta únava alespoň trošku přejde. Tak mezitím sáhněte i po lahvičce s květovou vodou a rozprašovačem, jedno malé šplíchnutí dodá energii a sílu pro nadcházející večer. Chcete toho víc? Skladujte doma pleťovou vodu v ledničce, po horkém upoceném dni studená sprška potěší ještě víc.

Večer po odlíčení

Po odlíčení a vyčištění pleti je vhodné pokožku tonizovat. A to právě skvěle zvládne voda ve spreji. Snadno se nanáší rozprašovačem, takže pokožku nebudete zbytečně namáhat vatou a třením. Květinové vody dodají hydrataci a pomůžou tonizovat unavené póry. Navíc na takto navlhčenou pleť můžete hned nanést pleťový olej. Pro dokonalou hydrataci.

Večer jako poslední krok v péči

Chcete jít spát, ale ještě se vám zcela nevsákl do pleti večerní olej nebo pečující balzám? Zkuste pleť přestříknout vodou ve spreji. Ta urychlí vsakování oleje i mastných krémů, navíc pleti dodá ještě další dávku hydratace a péče. Stačí počkat, až se voda vsákne, a můžete jít spát.

Související produkt
Hedvábný minerální make-up 500 Mattifying Invisible 15 g bambusový obal
ZAO / 712 Kč
Minerální make-up transparentního odstínu dokáže opticky vyhladit všechny nedokonalosti, zmatnit pleť a zároveň vypadá velice přirozeně.
Detail produktu