Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní detoxikace kůže s Litokomplexem

Přírodní detoxikace kůže s Litokomplexem Pobyt v toxickém prostředí i špatné odličování pleti pleť zanáší a je proto důležitá pravidelná detoxikace a hloubková očista.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přírodní detoxikace kůže s Litokomplexem zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kůže je největší orgán našeho těla a to nejen co se týká plochy, ale také objemu a váhy. Funguje jako takové přirozené brnění. Odděluje vnitřní prostředí našeho těla od vnějšího prostředí, a pokud správně funguje, tak jej i chrání před škodlivými vlivy – teplotními výkyvy i nebezpečnými mikroorganismy. Není však samozřejmě úplně nepropustná. Stejně tak jako kůže vstřebává různé látky, zároveň i skrz potní a mazové žlázy vylučuje vodu, sůl, tuky, oxid uhličitý a dusíkaté látky. Proto bychom na naši pokožku neměli zapomínat a věnovat jí náležitou péči. Zdravá kůže je totiž automaticky krásná, bez akné, vrásek, černých teček a dalších nedokonalostí.

Pleti neprospívá práce v toxickém prostředí, smog i stres, kvůli kterému se v organismu usazuje kyselina solná. Stejně tak pokud pokožku ošetřujete konvenční kosmetikou plnou zbytečných umělých barviv, konzervantů, parfemací a dalších škodlivých látek a večer se špatně odlíčíte, všechny tyto látky se do pokožky vstřebávají a ukládají se hluboko v jejích vrstvách. Odtud pak pramení nejen většina pleťových nedokonalostí, ale usazené škodliviny mohou mít vliv na celé naše tělo. Proto je důležitá pořádná hloubková očista a detoxikace těla nejen zevnitř, ale i zvenčí a k tomu právě slouží Litokomplex.

Přejít na sekci článku:

Jaké účinné látky Litokomplex Univerzal obsahuje?

Jaké účinné látky Litokomplex Univerzal obsahuje? zdroj: shutterstock.com

Litokomplex je produktová řada od značky Hloubková hygiena kůže, která staví na vědeckých poznatcích z ruské laboratoře LN-kosmetika. Kromě řady Litokomplex má tato značka i řadu s detoxikačními koupelovými solemi či prášky na čištění zubů. Pod samotnou řadu Litokomplex spadá více přípravků, nejuniverzálnější však je (jak již jeho název napovídá) Litokomplex Universal, který je vhodný pro všechny typy pleti.

Litokomplex Univerzal je ve formě prášku a má, podobně jako ostatní přípravky z řady Litokomplex, poměrně jednoduché přírodní složení:

  • Přírodní zeolit – váže na sebe těžké kovy a pomáhá je odstraňovat. Upravuje pH pleti a celkově ji čistí od látek, které znečisťují a poškozují lidský organismus.
  • Bílý kaolin – je bohatý na obsah minerálních látek; je vhodný zejména pro citlivou nebo podrážděnou, suchou a zralou pleť.
  • Růžový kaolinový prášek – má uklidňující a čistící efekt.
  • Křída – působí jako jemný peeling a pleť zmatňuje.
  • Mořská sůl – má výborné detoxikační účinky, obohacuje pleť o minerály a do hloubky ji čistí.
  • Sůl z Mrtvého moře – má ještě vyšší koncentraci minerálů než klasická mořská sůl. Působí proti kožním onemocněním, jako je akné, lupénka nebo ekzém.
  • Jezerní sůl para – má protizánětlivé účinky.
  • Jedlá soda – zastává hydrataci a hloubkové čistění. Zároveň i šetrně vysušuje zanícené pupínky.
  • Ionty mědi – stimulují tvorbu kolagenu, regenerují pokožku a zvyšují účinky antioxidantů.
  • Ionty zinku – mají dezinfekční a posilující účinek, zlepšují stav akné, ekzému, lupénky a dalších kožních onemocnění.