Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Těhotná? A co to znamená pro vaši pleť?

Těhotná? A co to znamená pro vaši pleť? Během těhotenství se připravte na změny v oblasti péče o pokožku i vlasy.
Hana Bartušková
0,0 5
1

Těhotná? A co to znamená pro vaši pleť? zdroj: shutterstock.com

Těhotenský test ukázal dvě čárky a vy už si malujete, jak vesele porostete, budete si po obědě bez výčitek dávat nášup zmrzliny, v MHD vás budou pouštět sednout a s rostoucím bříškem se budete těšit na miminko. Víte ale, že změny čeká nejen vaše tělo, ale nejspíš i vaši pleť? A víte, na co se máte během těhotenství připravit? Kromě strijí samozřejmě.

V těhotenství jsme totiž nabyté hormony. Ty zajišťují správný průběh těhotenství, pomáhají připravovat tělo na porod a napomáhají ke správnému vývoji miminka v bříšku. A mimo jiné, jako menší vedlejší efekt, mají těhotenské hormony vliv i na kvalitu pleti, vlasů nebo nehtů.

Přejít na sekci článku:

Pleť a pokožka se mění

Pleť a pokožka se mění zdroj: shutterstock,com

Někdo změny na pokožce nezaznamená. A někdo najednou nepoznává sám sebe v zrcadle. Těhotenské hormony a změny můžou mít na pleť dva extrémní důsledky. Zaprvé jste měla krásnou bezchybnou pleť, ale najednou se obsypete pupínky a akné je váš nejlepší kámoš. Nebo za druhé jste měla problematickou pleť, která se během těhotenství vyčistila, vyhladila, ztratily se pupínky a jiné neplechy a najednou záříte krásou.

S velkou pravděpodobností se vaše pleť bude pohybovat mezi těmito extrémy. Především pokud je vaše akné hormonálního původu, je možné, že vaše dokonalá pleť v těhotenství vás ohromí. Na druhou stranu právě hormony můžou za vznik akné během těhotenství i u bezchybné dokonalé pleti. Často se říká, že pokud čekáte chlapečka, tak vaše pleť bude krásná a čistá, zatímco pokud čekáte holčičku, tak to až tak skvělé nebude. To protože holčička roste do krásy tak, že ubírá krásu své mamince. Tak co? Čekáte holku nebo kluka?