Dárky na poslední chvíli…

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Darujte...zdraví!

Darujte zdravízdroj: shutterstock.com

Dobře, dobře, zdraví se nedá darovat a vůbec… Ale přece jen můžete darovat něco, co zdraví upevní, vylepší, podpoří. Můžete zvolit buď cestu nátlaku - tj.darujete něco, co by dotyčný sám od sebe nikdy nejedl/nepil a pak ho budete kontrolovat a tvářit se dotčeně, když to neužívá pravidelně a ve skrytu duše doufat, že mu to ve finále třeba zachutná nebo si alespoň zvykne a doplní si tak jídelníček o něco, co mu opravdu prospěje. Nebo na to půjdete přece jen mírněji a darujete něco nekomplikovaného nebo alespoň ve formě tablet. Výběr je skutečně bohatý, momentálně je nejvíc in zelená, takže mladý ječmen, chlorella, spirulina, mladá pšeniče… A všechno se to dá shrnout do jedné věty - detoxikují organismus a podporují imunitní systém. Což se po vánočních hodokvasech a při velmi pofidérním pseudozimním počasí hodí skutečně každému.

Dalším zdravým evergreenem - doslova - je Aloe vera. Jako doplněk ve formě šťávy je velmi vhodným dárkem, neboť až do konce rozbalování vypadá jako láhev něčeho dobrého. Další výhodou je, že se dá s něčím dobrým smíchat (mixy s alkoholem jsou sice správně dekadentní, ale je otázka, jestli totálně neanihilují pozitivní účinek aloe, takže toto nemůžeme doporučit). Rovněž se dá použít jako vynikající obličejové tonikum nebo přísada do domácích pleťových masek.

A do třetice všeho zeleného a zdravého je tady konopný olej a výrobky z něj. Konopný olej jako takový je jeden z nejzdravějších olejů vůbec, jelikož nejen, že obsahuje skutečně velké množství nenasycených mastných kyselin, které si naše tělo nedokáže samo vytvořit, ale hlavně je obsahuje v ideálním poměru, takže je také jsme schopni plně využít. Zrovna tak pozitivně působí na pleť a kůži. Tam můžeme zvolit buď čistý olej nebo konopné balzámy a masti.