Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deprese, úzkost a měkejš, kam se podíváš

zdroj:

Nevšímá si vás, skoro se vás ani nedotkne, a když už se jednou za čas odhodláte k sexu, má sotva dostatečnou erekci nebo rovnou nedostatečnou? Přestaňte kontrolovat každou vrásku, zkoumat špeky, hledat šediny nebo plakat nad celulitidou. Možná jste jen vstoupila do doby chemické!

Deprese? Zapomeňte na sex!

Jak to probůh myslíme? Jednoduše! Průzkumy Národního ústavu pro duševní zdraví z roku 2021 ukázaly, že každý třetí dospělý Čech trpí duševní poruchou. Bylo to sice za Covidu, ale dnes jen pandemii vystřídala válka.

Nejčastěji pak k duševním poruchám patří deprese a úzkosti. A hádejte, co je s nimi spojené? Sexuální dysfunkce! Výzkumy jasně ukazují, že při depresi máte až 70% šanci, že se u vás rozvine i nějaká sexuální porucha. Často právě porucha erekce nebo ztráta libida. Tomu rozhodně napomáhá i dnešní obrovský tlak na výkon, často právě i v sexu. 

Pokud si pak vezmete do ruky kalkulačku, snadno zjistíte, že by při tom nejčernějším scénáři mohl pomalu každý 4. dospělý trpět sexuální dysfunkcí. To ale není vše. Připoutejte se, ta pravá jízda nás teprve čeká.

K dobrému sexu jsou potřeba dva, obvykle

Nechte teď stranou grupáč, swingers party nebo to, co si sami děláte u porna. Buďte pro  jednou alespoň na chvilku staromódní. K sexu jsou jednoduše potřeba dva. Oba by pak na něj měli mít chuť a jeden z nich by měl mít erekci (lesbické páry prominou). Přes to vlak nejede.

Pokud má ale téměř každý 4. dospělý sexuální problémy, polovina párů má ložnici jen tak pro okrasu. Když pak vezmu v potaz, že část dospělých je single a s duševní poruchou se neléčí 83 % duševně nemocných, kteří tak zkreslují statistiky, vlastně se divím, že má ještě vůbec někdo normální sex.

Vítejte v době chemické!

Samozřejmě jsou i výjimky. Ale když to vezmu kolem a kolem, pokud máte stále normální sex a váš partner nezobe tabletky na erekci jak technař extáze, můžete si gratulovat. O to větší zázrak to je, když si uvědomíte, že tlak na výkon a strach ze selhání, třeba i sexuálního, je dnes abnormální, krize ještě neskončila a chmury, úzkosti a deprese přichází i na ty nejveselejší z nás.

Co nás tedy čeká? Pokud to takto půjde dál, buď budeme všichni u psychologa, bez sexu, nebo na prášcích na erekci. Vítejte v budoucnosti, vítejte v době chemické!

Jaké zkušenosti máte se sexuálními dysfunkcemi vy? Potkala vás nebo některé vaše blízké? Jaké je dle vás řešení? Napište nám své zkušenosti a názor na sociálních sítích.