Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vědci zjistili - konopí není droga

Vědci zjistili - konopí není droga Intenzivní zkoumání konopí, kterému se v současné době mnoho věděckých kapacit věnuje, přineslo naprosto nečekané zjištění.
Redakce BIOOO.CZ
4,6 5
24

Konopní brouci zdroj: Internet

Nejnovější objev vědců z americké Kalifornie může opravdu výrazně zahýbat nejen oblastí přírodní kosmetiky, ale v podstatě všemi průmyslovými odvětvími. Omezené využívání konopí přes všechny jeho prokazatelně pozitivní vlastnosti bylo totiž vždycky zdůvodňováno nebezpečím jeho jediné psychoaktivní substance - THC. Ta je chvalně i nechvalně proslulá svými výraznými účinky na psychiku a momentální mentální stav člověka, který je THC intoxikován. Nicméně intenzivní zkoumání konopí, kterému se v současné době mnoho věděckých kapacit věnuje, přineslo naprosto nečekané zjištění.

Tým vědců, který několikaletý výzkum prováděl, přišel s důkazy, že THC je v tom celém takzvaně “nevinně”. Respektive ho rostlina vlastně téměř neobsahuje, stejně jako tomu je u “technického” konopí. Skutečnými “viníky” jsou tady miniaturní parazitující larvičky dosud neznámého brouka. Ty potřebují ke svojí zdárné přeměně v dospělé imago právě mikroskopické množství THC, které rostlina obsahuje a které ale začnou ve vlastním těle nadále produkovat v daleko větším množství. Sklidíte-li tím pádem rostlinu ve chvíli, kdy se imaga ještě nevylíhla, obsah THC může být velmi vysoký a rostlina má tím pádem velmi vysoký psychoaktivní potenciál. A jak z toho logicky plyne - pokud rostlinu před použitím dobře omyjeme, nevystavujeme se žádnému nebezpečí intoxikace. Což je důležitá informace zejména pro vegany.

Miniaturní larvička

Zdá se ovšem, že celá záležitost sahá ještě dále, než by se na první pohled mohlo zdát. Výzkum trval daleko déle, než bylo potřeba, což se zdá nebýt úplná náhoda. Neodpatřením vyšlo totiž najevo, že tento tým vědců píchl tak říkajíc do “vosího hnízda”. Dospělí brouci totiž zajímají evidentně nejen entomology, kteří o nich do té doby neměli ani tušení, ale též různé mocenské kruhy. Ukazuje se totiž, že THC v tělech dospělých brouků zmutuje v novou, jinde na Zemi se nevyskytující substanci, která člověku propůjčuje doslova nadlidské schopnosti. Legendy a mýty o obrech a bozích tak najednou dostávají úplně nový rozměr. Což samozřejmě není nic, co by těšilo kruhy, které doufaly uchovat tuto informaci a její využití pro sebe. A že to myslí vážně se již bohužel potvrdilo - vedoucí věděckého týmu zahynul minulý týden za velmi podivných okolností. Je tedy možné, že se nad těmito objevy zase potichu zavře voda, jak tomu často bývá právě u těch nejvýraznějších a skutečně přelomových objevů.

Apríl!

Související produkt
Mýdlo s konopným olejem 95 g
Bio-D / 94 Kč
Tuhé mýdlo s konopným olejem lehce myje pokožku rukou a současně o ni pečuje a chrání před vysušením. Vhodné pro každodenní použití.
Detail produktu