Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzkoušeli jsme: inovativní čistící prostředek Isokor

ISOKOR přírodní čistící prostředek ležící na stole zdroj: ISOKOR

Jedno video někdy vydá za tisíc slov a my pro vás máme hned na úvod jedno, které vám vtipnou formou vysvětlí, v čem jsou přírodní čistící prostředky ISOKOR jedinečné a na co všechno je můžete použít. 

 

Isokor – příběh značky

ISOKOR je československá rodinná firma, která se dlouhodobě věnuje výzkumu nanotechnologií inspirovaných přírodou. Inovativní řada ISOKOR Green Cleaner, odkazující na návrat k přírodě, spojuje výhody ekologických a biologicky rozložitelných čisticích prostředků s mimořádnou účinností a všestranností. ISOKOR tak prý dokáže více než konkurovat klasickým chemickým čistícím prostředkům pro domácnosti i firmy. Prémiové bio čisticí prostředky nové generace tak hrdě pojí s heslem: „ISOKOR – měníme svět čištění“.

Pro zakladatele společnosti je od začátku nejpodstatnější vize, udržitelnost hodnot, ochrana přírody a zdraví. Výroba produktů funguje bezodpadově a čisticí prostředky jsou v prodeji i v bezobalové (zero waste) verzi, která výrazným způsobem přispívá ke snižování produkce jednorázových obalů a emisí CO2.

Přírodní a účinný 

Univerzální čistící prostředek je založený na nejnovějších poznatcích v oboru nanotechnologií. Na ošetřených plochách vytváří mikrofilm, který chrání povrchy před mikrobiální kontaminací. Například obal koronaviru je tvořen lipidy (tuky) a je možné ho narušit a vir tím inaktivovat. Toho lze dosáhnout pomocí prostředků s vyšším pH nebo pomocí látek, které rozpouštějí lipidy. Isokor má vysoké pH, a zároveň obsahuje přírodní saponiny a tenzidy, čímž ochrání povrchy před bílkovinným a mikrobiálním zamořením. Mimořádně účinný čisticí a odmašťovací prostředek je navíc ekologický a zdraví absolutně neškodný. Můžete ho použití v celé domácnosti od podlahy přes hračky po potraviny, na auto zevnitř i zvenku, v průmyslu i zemědělství, na čištění textilií a koberců– prostě skoro na cokoliv. To zní skvěle, že? Ale funguje to?

Vyzkoušeli jsme za vás

Nenápadná bílá lahvička koncentrátu Isokor Green Original má pěkný minimalistický design, který z vaší koupelny neudělá sklad pro uklízečku. Jedná se o koncentrát, to znamená, že stačí menší balení, které nezabere víc místa než šampon a vydrží vám na dlouhé měsíce. Z jednoho 250 ml balení můžete mít až na 25 litrů univerzálního čističe – to znamená úsporu místa i plastového odpadu. Koncentrát je nejlepší ředit měkkou vodou, nejlépe destilovanou a to v poměru 1:20 až 1:100 podle účelu, takže nemusíte stále dokupovat nové prostředky a peněženka zajásá. Potěší jak vás, tak přírodu i zvířata – není totiž testovaný na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné přísady. Čistič je opravdu eco-friendly, že to snad ani víc nejde – 100% bio, 100% natural, 100% vegan, a 100% rozložitelný v přírodě. 

Vyzkoušeli jsme ho doma na jídelní stůl, nádobí a zeleninu. Nejvíce praktickým se ukázalo nalít roztok do rozprašovače, který pak máte po ruce, kdykoli je potřeba něco vyčistit. Na všechno fungoval skvěle – mastný flek od jídla na bílém stole byl během pár minut pryč – stačilo postříkat, chvilku nechat a setřít vlhkým hadříkem. Nádobí umyl lépe než některé přírodní saponáty a skleničky se dokonce leskly. Zkusili jsme ho také na zeleninu – z čeho jsme měli upřímně trochu respekt – ale nikomu se nic nestalo a mohli jsme si být jisti, že okurka z obchodu byla zbavená všeho, co byste si do pusy normálně nedali. 

Isokor hodnotíme na perfektních 10/10, protože naše testování neukázalo žádnou chybu – potěšilo nás čisté složení produktu, univerzálnost a efektivita. Paráda!