Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co je BB nebo CC krém?

zdroj:

Technologie, móda i trendy nejen v kosmetice se neustále vyvíjí - make-up už zdaleka není jediný prostředek, od kterého očekáváme sjednocení pleti a zakrytí nedostatků. Tato otázka je sice aktuální po celý rok, ale svůj prim hraje hlavně teď na jaře, kdy mnoho žen hledá cestu “lehčího” make-upu, ideálně s SPF. 

Nabídka je ale tak široká a produktů je tolik! V tomto článku poradíme, jaká varianta je pro vás ta pravá a ještě něco málo navíc :).

Je to jednoduché, stačí si vybrat

Často se nás zákaznice ptají jaký je rozdíl mezi BB a CC a jak moc velký rozdíl je mezi různými druhy make-upu. Každá žena má jinou představu a snaží se najít ideální texturu pro svou pleť. Některá si přeje opravdu silné krycí schopnosti, jiná však naopak vyžaduje naprosto přirozený vzhled a minimální viditelnost produktu na pleti.

Jako u všeho, záleží hlavně na vašem záměru a přání. Ať jde o svatbu (výdrž), denní nošení (pohodlí a přirozenost), focení (dostatečné krytí) nebo večerní líčení (výdrž a dostatečné krytí), od make-upu na různé události očekáváme něco jiného. Podle toho se můžeme rozhodnout zda zvolit určitý druh make-upu s určitou texturou, lehké BB a nebo více krycí CC.

Opakování - kolik je druhů make-upů?

Make-up je produkt, který barevně sjednocuje pleť a zakrývá nedokonalosti. Je několik typů krytí - lehce krycí, středně krycí a vysoce krycí. Taktéž má nejrůznější textury. Také se dělí na lesklý nebo matný finish. Make-up může být tekutý (nejpoužívanější forma), kompaktní (hutný, krémový v tyčinkách nebo oválném “pudrovém” obalu), pudrový - minerální (středně krycí a vhodný spíše pro normální a mastnou pleť).

 

Co je to tedy ten “bíbí” krém?

Blemish Balm 

Především je to jemně krycí, pečující krém, který tónuje pleť při první vrstvě. Krém v sobě spojuje výhody make-upu a pečujícího krému. Ve většině případů se dá BB vrstvit, takže při nanesení druhé vrstvy můžete získat i více krycí efekt. Většina BB má lesklejší finish na pleti, ale některé docílí i matného efektu

Pokud si nejste jisti, jaký tip make-upu, či BB krému zvolit, obraťte se na naše specialistky prodeje nebo vyškolené odbornice zákaznickém servisu, velmi rády vám pohodou ten pravý produkt pro vás najít. Ovšem platí, že odstín je vždy lepší vidět a vyzkoušet osobně.

A nyní “sísí"

Color Control

Ten má za úkol pleť hlavně tónovat a sjednotit barvu pleti. Konzistence je tak jemná, že není vhodný například pro aknózní pleť. Naopak je vhodný pro pleť zralou, kde je třeba opatrnosti líčení s hutným produktem. Je to také pečující krém a hodí se i jako báze pod make-up. "Cécéčka" bývají hodně hydratační, takže finální vzhled pleti působí hodně svěže. Některé CC mají i ochranné SPF a některé se dají vrstvit, takže získáte efekt vyššího krytí.

Dobře, co tedy potřebuji já?

Pokud patříte mezi šťastné majitelky normální pleti, můžete si dovolit použít téměř jakýkoliv produkt. Výsledek bude vždy fungovat! Naopak na suchou pleť by neměl přijít jakýkoli matující produkt a ani pudrový make-up. Pleť musí být i perfektně nachystaná a hydratovaná, aby se vám po čase nevysušila a neudělaly se šupinky, kazí to celkový dojem. Na zralou pleť (může být již od 40ti let) by měl přijít produkt s lehkou texturou a hydratační. Je třeba pleť prozářit a hlubší vrásky nevyzdvihnout hutnou texturou make-upu! Pokud máte pleť mastnější nebo lehce problematickou, pudrový make-up a jakékoli matující pomocníky určitě oceníte.