Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak nanášet tekutý make-up

Jak nanášet tekutý make-up Make-up můžete nanést prsty, ale mnohem efektivnější a rychlejší je použít kabuki či plochý štětec nebo navlhčenou houbičku určenou přímo pro nanášení make-upu.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Jak nanášet tekutý make-up zdroj: biooo.cz

Základem krásného líčení je dobré „plátno“ - první vrstva, tedy make-up. Běžně dostupné tekuté make-upy lze nanášet několika způsoby, a je jen na vás vybrat si takový, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Výhodou tekutých make-upů je jejich všestrannost. Můžete je nanášet mnoha způsoby a každá z vás si jistě najde takový, se kterým bude po všech stránkách nejvíce spokojená. Dnes si je představíme i spolu s jejich výhodami a nevýhodami.

Prvním ze způsobů aplikace, který vás jistě hned napadne, jsou prsty. Prsty mají značnou výhodu v tom, že pomáhají zahřát make-up na teplotu těla, díky čemuž i lépe přilne k pokožce. Zároveň není nutné si dokupovat žádné další „vybavení“ - proto se prsty jeví jako ideální způsob nanášení. Pozor si dejte ale na samotnou techniku. Make-up nanášejte od středu obličeje směrem ven, ale příliš jej neroztírejte dlouhými tahy, naopak je vhodné make-up jakoby jemně vklepávat a vtlačovat do pokožky. Ač se může nanášení make-upu prsty jevit na první pohled jako nejrychlejší, není tomu tak. Pokud chcete dosáhnout skutečně přirozeného efektu a dlouhé výdrže make-upu, je nutné s ním pracovat důsledně a po delší dobu.

Rychlejší a elegantní metodou je aplikace make-upu štětcem. Můžete vybírat ze širokého spektra nástrojů, zejména pak v nabídce rozlišujeme mezi klasickým plochým stětcem na make-up a různými variantami štětce kabuki, tedy takového, který je v průměru kulatý a má různě upravenou hlavu.

Jak nanášet tekutý make-up

Plochý štětec na make-up je vhodný pro všechny typy make-upů, můžete jej použít jak na krémové, tak tekutější konzistence. Vytváří silnější krytí, proto je ideální pro problematickou pokožku a v případě, že chcete líčení vrstvit. Make-up s ním jednoduše roztírejte po tváři a dbejte na to, abyste důkladně rozmazaly všechny případné šmouhy. Plochý štětec na make-up můžete navíc využít také pro aplikaci korektoru či krémových kontur a rozjasňovače. Hodí se pro veškeré krémové produkty.

Kabuki štětce jsou asi nejrychlejším pomocníkem pro aplikaci make-upu vůbec. Nanášejí make-up opravdu svižně jednoduchými krouživými pohyby a dokážou vytvořit jakoukoli úroveň krytí. V jednom kroku make-up po pokožce roztírají a zároveň jej zapracovávají. Lze je využít také na make-upy minerální konzistence a další sypké produkty, jako jsou například pudry či tvářenky.

Štětce jsou opravdu šikovými nástroji, avšak často při jejich používání spotřebováváte větší množství make-upu, obzvláště, pokud jsou z přírodních štětin, které přirozeně do určité míry make-up absorbují.

Jak nanášet tekutý make-up

Pro opravdu přirozený efekt můžete použít také houbičku na make-up. Navlhčenou houbičkou make-up jemně vtiskávejte do pleti. Tak vytvoříte velice tenkou a neviditelnou vrstvu, která má uspokojivé krytí, ale zároveň není na pleti příliš patrná.

S jedním make-upem tak můžete vytvořit rozdílný efekt jen díky použitému „nástroji“. Stojí za to vyzkoušet si různé způsoby aplikace a najít takový, který vám bude nejvíce vyhovovat a usnadní vaše každodenní líčení.

Související produkt
Redwood štětec na bázi 1 ks, 16 cm
Barbara Hofmann / 251 Kč
Plochý syntetický štětec s luxusní rukojetí ze sekvojového dřeva napomáhá precizní aplikaci podkladové báze i tekutého make-upu.
Detail produktu